Бібліотекарка із села Панчеве Новомиргородської громади Новоукраїнського району Кіровоградської області Оксана Бринза створила музей старовинних речей в сільській бібліотеці. В ньому зібрала більше сотні експонатів. Таким чином, розповіла Суспілному жінка, хоче зберегти історію села для наступних поколінь.

Ідея створити музей-хатинку виникла в Олени Бринзи, коли вона побачила етнокуток в одній зі шкіл району: ”Він дуже мене вразив. І коли я повернулась на робоче місце, вирішила, що буду створювати музей. Я вклала в цей музей душу. Тому я ним дуже пишаюся і радію, коли приходять відвідувачі”.

Першими експонатами були картини. Більшість речей для музею приносили чи передавали жителі Панчевого. В музеї є скрині, прядки, шафи для посуду, якими користувалися у побуті. Найбільше серед експонатів вишитих рушників, яким, зі слів Олени Бринзи, більше ста років, є сорочки і хустки: ”Гордість музею – ткацький верстат. Його нам привезли із села Плетений Ташлик у розібраному вигляді”.

”Я вклала в нього душу”. Бібліотекарка з Кіровоградщини створила музей старовинних речей

Допомагає збирати старі речі староста Панчевого Володимир Босько. Найбільшою цінністю музею вважає два плуги, яким, з його слів, більше ста років. Сказав, що музеї збереження історії мають бути в кожному селі: ”Ми питали в людей – в кого що збереглося. Експонати досі приносять або кажуть, що приїхали забрали”.

Оксана Бринза сказала, що для музею потрібне більше приміщення, бо для речей, які продовжують нести селяни, не вистачає місця в бібліотеці. Мріє про розширення музею.

Читайте також Брат і сестра з Кіровоградщини зняли фільм до ювілею рідного села. У Долинській вперше зробили операцію з заміни суглоба. У Кропивницькому показали дві серії телевізійного проєкту "Баба Єлька. Експедиція на піч".

Джерело