Акція ”STOP біженців з Афганістану” відбулась у Кропивницькому. Організували її семеро представників громадської організації ”Національний корпус Кропивницький”. Вимагали від міської та обласної влади не пускати у Кіровоградську область біженців з Афганістану. На підтримку своєї вимоги зібрали пів сотні підписів містян. Суспільне вислухало вимоги протесувальників та дізнавалось, що про переселенців з Афганістану думають кропивничани.

Протестувальники зібрались на сходинках перед приміщенням Кропивницької міської ради. Тримали плакати з написами ”STOP біженців з Афганістану”, ”Допоможіть переселенцям Донбасу, Луганську, Криму”.

Порядок під час акції забезпечували четверо поліцейських. Поліцейський Олексій Очеретник сказав, що порушень громадського порядку під час акції не зафіксували.

У Кропивницькому відбулась акція ”STOP біженців з Афганістану”

Акція на площі перед міською радою тривала 40 хвилин.

Позиція протестувальників

Ініціатор акції Дмитро Потоцький вважає, що допомагати передусім треба українцям – переселенцям з Донбасу. З його слів, Кропивницький став першим містом в Україні, де відбулася така акція. Цього тижня до неї приєднаються інші міста: ”Ходять чутки, що збираються до України завести більше п’яти тисяч біженців з Афганістану. Вважаю це недоречним, тому що в Україні вистачає своїх переселенців. У нас, нагадаю, триває восьмий рік війни вже, і ми не можемо допомогти навіть своїм внутрішнім переселенцям”.

”Краще б держава допомагала нашим переселенцям з Донбасу, Луганську, Криму, ніж тим, які приїдуть з Афганістану, які не борються за свою землю. Наші хлопці там уже восьмий рік в окопах”,– сказала учасниця акції Ірина Солодова.

Учасник акції Євгеній Драгомирецький проти ввезення переселенців з Афганістану в Україну: ”Це буде притиснення християнських традицій. Вважаю, що неприпустимою є практика переселення людей з країн Сходу. Вже в Європі мають негативний вплив на їхню культуру, на розвиток раси”.

Дмитро Потоцький показав петицію проти біженців з Афганістану, яку давали підписати всім охочим. За пів години, зібрали 52 підписи.

Думки кропивничан

Кропивничанин Валентин Шульцев підписав петицію протестувальників, підтримавши акцію проти біженців з Афганістану: ”У нас гроші є на це? Ми у цьому не зацікавлені”.

Кропивничанка Марія Письменна розповіла Суспільному, що не проти того, щоб громадяни Афганістану їхали в Україну: ”Людям же треба десь дітися в цій ситуації”.

Кропивничанин Олексій Грез сказав, що не буде проти переселенців, якщо це буде погоджено на державному рівні: ”Якщо наша країна прийме їх, то хай приїжджають”.

Петицію передали міському голові

Петицію проти переселенців з Афганістану ініціатор акції передав у канцелярію міської ради. Працівниця канцелярії Лариса Гараз сказала, що передасть її на розгляд міському голові.

Ставлення учасників акції в Кропивницькому до біженців, на думку учасниці Коаліції з протидії дискримінації в Україні Ольги Веснянки, є упередженим: ”Прикро, але очікувано, що маргінальні праворадикальні групи використовуватимуть у своїх інтересах тематику кризи, зокрема, гуманітарну кризу в Афганістані, розпалюючи можливі конфлікти, міжнаціональну ворожнечу. Думаю, що до цього має бути прикута увага Служби безпеки України, можливо. Добре, що такі акції є малочисельними. Водночас тішуся, що є небайдужі люди, які збирають одяг, шукають можливості розселення для родин з Афганістану, які вимушені шукати можливості для тимчасового притулку в Україні”.

Що відомо

Речниця управління Державної міграційної служби в Кіровоградській області Інна Захарова розповіла, що в Україні є три тимчасові пункти перебування біженців – в Одеській, Закарпатській та Київській областях. На території Кіровоградської області з посвідками на постійне проживання проживають шестеро громадян Афганістану. Вони не є переселенцями.

За інформацією радниці з питань інформації та засобів масової інформації Агентства Організації об’єднаних націй у справах біженців в Україні Вікторії Андрієвської, на 1 січня 2021 року в Україні перебували 822 біженців з Афганістану. Після військового перевороту та зміни влади в Афганістані 370 громадян цієї країни, яких евакуювали в Україну, попросили надати їм статус біженця або додаткового захисту: ”Шукачі притулку з Афганістану були добре прийняті, їм було надано доступ до процедури надання притулку. Також вони мають доступ до правової, соціальної підтримки, до тестування на COVID-19 та до вакцинації”.

Читайте також "Талібан" захопив владу в Афганістані. Як реагує світ. Таліби підняли свій прапор над президентським палацом в Афганістані. Нова влада Афганістану. Що відомо про рух "Талібан" та його лідерів.

Джерело