У Полтаві 14 вересня запрацював центр підтримки підприємців «Дія.Бізнес». Він займає частину третього поверху новозбудованого ЦНАПу. Тут надаватимуть безкоштовні та платні послуги для підприємців різного рівня, повідомила Суспільному керівниця центру Альона Гончаренко. Облаштовували «Дія. Центр» протягом двох місяців.

Дві зони для консультування, подієвий майданчик, а ще кав’ярня - такі локації має центр підтримки підприємців «Дія. Бізнес» у Полтаві.

"Послуги, які можуть надаватися, – це безкоштовні консультації, профільні з маркетингу, HR (робота з персоналом – ред.), оподаткування, консультації, які стосуються юриспруденції. З 9-ї до 20-ї (години – ред.) кожного дня без вихідних", - каже керівниця центру «Дія.Бізнес» у Полтаві Альона Гончаренко.

У Полтаві у приміщенні ЦНАПу відкрили центр підтримки підприємців «Дія.Бізнес»

Центр відкрили на третьому поверсі будівлі ЦНАПу, що поруч з обласною адміністрацією. Полтава – шосте місто в Україні, де запрацював центр «Дія.Бізнес».

"Наразі в центрі «Дія» розміщується безпосередньо «Дія. Бізнес», кав’ярня, яка вже співпрацює з «Дія.Бізнес» та структурні підрозділи обласної державної адміністрації – управління цифрової трансформації та департамент будівництва", - говорить заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Панченко.

Облаштовувати приміщення почали з липня 2021-го року. Робили це за гроші приватних інвесторів, каже Альона Гончаренко. У скільки це обійшлося, поки не підрахували, додала вона.

"Моя робота полягатиме у допомозі підприємцям або майбутнім підприємцям, які планують відкрити бізнес чи у них є якийсь запит по вже діючому бізнесу, по оподаткуванню, масштабуванню бізнесу і інші питання. Моя задача – направити їх на вторинну консультацію до профільного спеціаліста, а також сформувати дорожню карту дій по їхньому запиту", - розповідає хелперка центру "Дія.Бізнес" Аліна Пономаренко.

Загалом у центрі «Дія.Бізнес» працюватиме 10 людей. Ірина Степанець навчатиме підприємців роботі з персоналом.

"Розв’язувати задачі, які у них (підприємців – ред.) стоять щодо роботи з людьми, які на них працюють. Щоб і роботодавець, і сам працівник були задоволені", - розповідає консультантка з HR центру «Дія.Бізнес» Ірина Степанець.

Крім консультацій, тут організовуватимуть безкоштовні заходи з бізнес-освіти. А за плату можна орендувати приміщення.

"Для Полтави та області – це дуже класне місце для підприємців, де можна не лише поставити питання, але й отримати фахові відповіді – куди далі рухатися, що робити. А сьогодні я тут для того, щоб попрацювати. Два дні тут будуть коворкінги. Тобто це місце, де можна познайомитися з різними людьми, адаптуватися трохи від свого бізнесу, по-іншому подивитися на свій бізнес", - розповідає підприємиця Тетяна Мироненко.

У решті приміщення ЦНАПу планують відкрити центр «Дія», каже Ігор Панченко.

"Центр «Дія» – це переформатовані центри надання адміністративних послуг, у яких більш ширший перелік послуг, які надаються, більше можливостей, додаються інклюзивні додаткові якісь можливості. Наразі від Полтавської обласної ради було направлено лист щодо підписання договору оренди, для того, щоб Полтавська міська рада вже могла починати заїжджати, завозити свої меблі та формувати свою команду для надання послуг. Даний лист був надісланий три тижні тому", - каже заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Панченко.

Що відомо: Будувати новий ЦНАП у Полтаві почали 2018-го, а завершили минулого року. На це витратили понад 75 мільйонів гривень. Близько 30 з них – із держбюджету, решта – гроші області.

Джерело