Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ключовою інвест-нянею визначена установа UkraineInvest, де працюють 9 людей. Вони супроводжують інвесторів, яких зараз понад 23.

Прем'єр розповів на пресконференції 14 вересня, що під терміном "інвест-нянь" мається на увазі закон про підтримку великих інвестицій і інвестиційні няні вже є в Україні.

Він пояснив, що працівники UkraineInvest — молоді люди, зі знання 2-3 мов і, як правило, західними освітами. До UkraineInvest нині вже звернулися понад 23 інвестори, які хочуть скористатися перевагами цього закону.

Шмигаль розповів, чи є в Україні інвест-няні й хто вони такі

"Загальна сума інвестицій, яку вони планують вкласти в Україну, складає понад 2 мільярди доларів. Ці підприємства пройшли всі процедури верифікації, повністю відповідають параметрам закону "Великі інвестиції", готові працювати. Частина робитиме вкладення вже цього року, частина — наступного", — розповів Шмигаль.

Він зазначив, що за інвесторами закріплюються працівники UkraineInvest, які допомагають їм долати не лише бюрократичні терни, але й надають загальну інформацію.

"2 мільярди по інвест-нянях — це лише початок, буквально 6 місяців роботи UkraineInvest. Активно працює підтримка бізнесу. Виконання зобов'язань України у частині "зеленої" трансформації, трансформації вугільних регіонів та інших міжнародних проєктів. Лише "зелений" перехід за 10 років передбачає інвестиції по 10 мільярдів євро щорічно", — пояснив Шмигаль.

Він пообіцяв, що в Україну інвестуватиме як приватний бізнес, так і міжнародні організації.

Що відомо 21 липня Рада у першому читанні підтримала проєкт Закону про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями №3760. Раніше ексміністр економіки Тимофій Милованов заявив, що ідея "інвестиційної няні" полягає у тому, що уряд України підписує конкретні умови з інвестором і таким чином відповідатиме у міжнародних судах перед інвестором за порушення, а інвестор відповідатиме перед українським урядом. Експосадовець заявляв, що в Україні вже є відповідні організації, які будуть співпрацювати з інвесторами і надавати їм "нянь". Крім того, Милованов пояснював, що проєкт "інвестиційні няні" передбачає менеджера, який працює, і закон, який дозволяє уряду напряму підписувати угоду з інвестором. Але інвестор може бути й український. Як глобальні, так і українські інвестори будуть мати однакові умови в "інвестиційній няні". Президент Володимир Зеленський підписав закони щодо податкових стимулів для інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, який парламент ухвалив 2 березня.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело