У Долинській центральній лікарні вперше провели операцію по заміні суглоба. Про це Суспільному розповів лікар ортопед-травматолог Вадим Стародубовський. За його словами, операцію провели під наглядом доктора медичних наук, проректора Дніпропетровського медичного університету Олега Лоскутова.

Суглоб замінили місцевій жительці. Операція тривала півтори години. До роботи залучили вісім людей — це операційна бригада хірургів, ортопеди та анестезіологи. “Раніше в нашій лікарні проводити такі операції не було можливості. Нині маємо відремонтовану операційну. Для того, щоб жителі нашої громади нікуди не їздили, ми вирішили розпочати проводити операції тут. Для цього я набирався досвіду та приктикувався у Дніпрі, Кропивницькому, Кривому Розі та Києві”.

Скільки коштувала операція по заміні суглоба, Вадим Стародубовський не відповів. “Це все індивідуально, сама операція безкоштовна. Але індопротез пацієнти купують за свої гроші. Така ситуація по всій Україні".

У Долинській центральній лікарні вперше провели операцію по заміні суглоба

Вадим Стародубовський каже: суглоби замінюють при хворобах і ." В цій хворобі є чотири стадії, а магнітно-резонансна терапія може показати і п'яту. Так ось в даної пацієнтки була п'ята стадія. Операція по заміні суглоба проходить швидко та полегшує життя пацієнтам. Людина швидко відновлюється, живе звичним життям, а не приймає постійно знеболюючі ліки".

На відновлення після операції пацієнтці потрібно чотири місяці, сказав лікар. Проводити операції по заміні суглоба планують і надалі.

Читайте також У Торговиці лікарю купили двокімнатну квартиру за гроші громади У Кропивницькому працівників дитячої обласної лікарні відправляють у відпустку власним коштом Кропивничанка Надія Єфремова – мати двох синів, які мають хворобу Дюшена. В інтерв'ю для Суспільного жінка розповіла, як дізналась про хворобу синів, про їх виховання та як підтримують один одного. "Не займайтесь самолікуванням". Кропивницька лікарка про алергію на амброзію "Замість квітів - життя дітям". У Кропивницькому для онкохворих дітей зібрали 41 тисячу гривень

Джерело