Вчительки з Харкова Лідія Насонова та Юлія Должанська стали фіналістками освітнього конкурсу "Global Teacher Prize Ukraine".

Результати конкурсу у вересні оголосили організатори конкурсу.

Юлія Должанська працює у приватній школі, протягом п'яти років викладає українську мову та літературу.

Дві вчительки з Харкова — серед фіналістів Global Teacher Prize: хто вони

"Мені з часів школи подобалися ці предмети, моя шкільна вчителька рекомендувала вступити на філологічний факультет, так я пов'язала своє життя з філологією", — розповіла Суспільному Юлія Должанська.

Номінуватися на конкурс Юлія вирішила, щоб донести: вчителі — важливі. Торік вона вийшла у топ-50 фіналістів конкурсу, цього року — пройшла до десятки кращих.

"Для мене бути вчителькою — це про відповідальність, я виховую людей, вже потім навчаю", — розповідає Должанська.

Юлія використовує у роботі інтерактивні ігри, анімацію, відеоролики, створила креативну форму підготовки до ЗНО за допомогою QR-кодів.

Читайте також: Майже 50% освітян Харківщини отримали першу дозу вакцини проти COVID-19

Лідія Насонова викладає у приватній школі зарубіжну літературу, українську мову та літературу. Працювати у школу Лідія прийшла з маркетингу.

"Я намагаюся проводити уроки жваво та інтерактивно. Інтегрую українську літературу з математикою та географією. Ми не просто читаємо: якщо у творі є назви міст, подорожі, цікаво відкрити мапу, подивитися, де вони розташовані, наскільки далеко вони знаходяться від Харкова, як туди доїхати. Діти прокладають маршрути. Інтеграція має бути з реальним життям", — розказала Суспільному Лідія Насонова.

"Рецепт хорошого навчання один — діти мають розуміти, навіщо вони це роблять", — каже вчителька.

Минулого року Лідія була серед 50 учасників Global Teacher Prize, цьогоріч вийшла до фіналу конкурсу.

"Про премію я дізналася кілька років тому, у 2019 році була просто глядачкою, тоді навіть не думала, що потраплю сама до топ-10. В освіті не вистачає конкурсів та подій. Для мене Global Teacher Prize — можливість отримати підтримку, поспілкуватися, обмінятися думками. Це важливо і для дітей: коли вчителі повертаються з очима, які горять, навіть діти кажуть, що бачать, яка я щаслива, та чекають свою щасливу вчительку на уроках", — розказала Лідія Насонова.

Що відомо Фінал конкурсу Global Teacher Prize відбудеться 2 жовтня. Читайте також: Вчитель інформатики із Запоріжжя став лауреатом міжнародної педагогічної премії Global Teacher Award

Джерело