"Кожна людина може вдома виростити лимон, гранат чи банан", розповів Суспільному черкащанин Костянтин Ткаченко. Чоловік 25 років захоплюється вирощуванням екзотичних рослин.

Лимони, гранати й банани: черкасець вдома вирощує екзотичні рослини

У Костянтина Ткаченка вдома, у селі Білозір'я, ростуть семирічні лимонні дерева. На них протягом року одночасно можна побачити квітки, зав'язь та плоди, що достигають:

"Лимон стигне п’ять місяців, від квіточки до дозрівання плода — дев’ять місяців проходить, як дитина в утробі матері: дуже довго росте".

Розмножує лимонні дерева пан Костянтин живцюванням:

"Беремо задерев’янілу гілочку, обрізаємо два-три листочки знизу й садимо у ґрунт".

Пагони з корінчиками чоловік висаджує у власноруч зроблену теплицю на місяць. Потім — у горщики, що заздалегідь наповнює спеціально: кладе щебінь, та власноруч приготовану землю:

"Землю я готую сам: беру одну частину чорнозему, одну частину торфу, піску, перегною, і додаю трішки перліту. Щоб полити, беру органіку, звичайний домашній гній, бажано коров’ячий, замочую його, і потім цією водичкою поливаю або беру настій трави".

Чоловік радить не боятися вирощувати лимони:

"Українцям рекомендую купити маленький лимончик, через рік брати живці, ставити на вікно під пляшку і вирощувати. Потім можете давати своїм друзям, розмножувати".

Однак зауважив, що, щоб отримати з пагона плоди, доведеться зачекати:

"Для того, щоб він зацвів, треба, щоб пройшло років чотири".

Викликом для чоловіка стало вирощування кімнатних гранатів. Одному з дерев вже десять років, а виростив я його із насінини:

"Коли він цвіте, це неперевершене видовище. А потім чіпляються гранати, і виростають розміром з мою долоню, їсти їх не підіймається рука, але в період росту і дозрівання плоду – це казкове дерево".

У горщику, біля калини, у садівника росте бананове дерево:

"Цьому банану ще немає року, десь місяців вісім, але від нього вже пішли дітки — маленькі бананчики. Коли плід поспів, то падає так, як яблуко, його не зривають зеленим або жовтим. Ми його тримали до тих пір, поки він починає відпадати. Його губами можна їсти, він добрий, ситний, ніжний".

Костянтин Ткаченко розповів, що музою, яка надихає на садівництво, є його дружина. А догляд за цими рослинами постійно тримає його у тонусі.

Авторка Ірина Філенко

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також "НеЖасминовий чай": черкаські екологи назвали рослини, які часто іменують неправильно "Погляд із темряви": на Черкащині відбувся фестиваль для людей із порушенням зору "Вони самі за себе сказати не можуть": черкащани вийшли на Марш за тварин

Джерело