П’ятеро ведмедів з Хмельницького центру реабілітації диких тварин проходять адаптацію в реабілітаційному центрі «Парку хижаків Арден», що у Сатанові на території «Подільских Товтр».

Про це кореспондентам Суспільного розповів Сергій Романчук, голова Громадської спілки «Нове Життя», яка опікується відновленням здоров’я тварин у природньому середовищі.

У карантинному вольєрі парку перебувають ведмеді, яких нещодавно перевезли до реабілітаційного центру - це двоє дорослих ведмедів та три ведмежати, розповідає голова Громадської спілки «Нове Життя» Сергій Романчук:

Вилучені в Хмельницькому ведмеді проходять адаптацію в реабілітаційному центрі у Сатанові

- Вони зранку дуже активні, купаються, граються, бігають, вже пробували лазити по деревах. Особливо ведмежата, це для них нове, це для них цікаво, тому що вони проживали раніше в вольєрах, де не було такого середовища.

У ведмедів є свій раціон з необхідними продуктами, розповідає звірівник парку хижаків Ярослав Гаврилишин:

- Звірів годуємо овочами, фруктами, також в раціоні в нас є м’ясні продукти, риба.

Більше двох років ведмеді перебували в іншому центрі, що у Хмельницькому, куди вони потрапили із цирків, розповідає керівник громадської організації «Зоозахист» Сергій Пальохін. За його словами, ведмедів передали до нового парку, аби покращити їхні умови проживання:

- Нині норми змінилися, треба набагато більші робити вольєри, ніж у нас. А це дуже великі кошти, в нас не було можливості збільшити даний вольєр, тому було прийняте рішення передати їх в кращі умови.

Серед тварин, які перебувають у реабілітаційному центрі «Парк хижаків» - ведмеді, вовки, лисиці та птахи. Усі проживають в умовах дикої природи, каже Сергій Романчук

- Умови життя звірів в нашому середовищі дуже наближені до середовища природного, до лісу. В кожному вольєрі є басейн, поїлки до басейну, постійіно протікає свіжа вода, є рослини, які ростуть в лісі.

Проводять у парку екскурсії. Відвідувач Валерій Собіщанський ділиться враженнями:

- Тут привозять тварин звідусіль, вони оздоровляються, їм надається ветеринара допомогав. В них тут найкращі умови, не такі, як в зоопарку.

За словами Сергія Романчука, в парку на даний час є вісім вольєрів розміром 200 метрів кожний.

Джерело