Олександр Кириченко та Ірина Гарбар – працівники обласного центру екстреної меддопомоги. Специфікою своєї роботи поділилися із Суспільним у Всесвітній день надання першої медичної допомоги, який відзначають 11 вересня.

Полтавка Ірина Гарбар працює лікаркою виїзної бригади 16 років. Аби стати медиком, навчалася цій справі 7,5 років. Про те, що хоче працювати у системі екстреної меддопомоги, зрозуміла, каже, після проходження інтернатури.

"Я проходила інтернатуру в терапії. Екстрену медичну допомогу я навіть не розглядала. Потім у нас був цикл занять, і я зрозуміла, що це моє", – розповіла лікарка виїзної бригади з медицини невідкладних станів Ірина Грабар.

«Час дуже важливий». Історія фельдшера та лікарки екстреної меддопомоги із Полтави

Як надавати медичну допомогу полтавка навчає й інших. Робить це з 2016-го року.

"Ми навчаємо поліцію, рятувальників, до нас приходять люди з підприємств. Приходять просто люди. У нас є курси надання домедичної допомоги. Це завжди потрібно знати та вміти", – говорить лікарка.

Разом з Іриною в обласному центрі екстреної меддопомоги працює і Олександр Кириченко. Тут він п’ятий рік як фельдшер виїзної бригади.

"Із дитинства просто зробив вибір стати медичним працівником, але в екстреній медицині я себе не бачив. Це вже прийшло потім, коли я прийшов на переддипломну практику", – каже медик.

Під час кожного чергування Ірина та Олександр мають до півтора десятки виїздів. Надають допомогу і за межами обласного центру.

"Час дуже важливий. Якщо це кровотеча, якщо це гостра серцева патологія, якщо це ДТП, то час дуже важливий. Чим швидше та правильніше буде надана домедична допомога і потім вже екстреної медичної допомоги, тоді є велика вірогідність порятунки постраждалого", – говорить лікарка Ірина Грабар.

Надавати медичну допомогу, зокрема, Ірині Грабар доводилося і поза межами роботи.

"Одного разу я гуляла зі своєю знайомою парком разом із собаками. І тут ми почули крик – із третього поверху випала жінка. Звичайно, що я підбігла до неї, щоб надати першу медичну допомогу. Її було врятовано", – говорить лікарка виїзної бригади медицини невідкладних станів.

Що відомо: Міжнародний день надання першої медичної допомоги відзначають із 2000 року у другу суботу вересня. Цього року свято припадає на 11 вересня.

Джерело