У Полтаві 8 вересня взяли під варту дівчину, яка стріляла з арбалета у школі. Таїсія Петрова у залі сказала, що з неї знущалися однокласники і вчителі. Однак, каже, убивати наміру не мала і свою провину визнала, про це під час засідання суду повідомила підозрювана.

У залі суду – 19-річна полтавка Таїсія Петрова. Її підозрюють у замаху на вбивство двох учительок місцевої школи. За інформацією слідства, 6 вересня вона стріляла у людей з арбалета.

"У той момент я відчула, що я тепер все контролюю. Тепер я буду лякати",− говорить у суді підозрювана Таїсія Петрова.

Стрілянина з арбалета у полтавській школі: підозрювана розповіла про мотиви та обставини

Вину у суді дівчина визнала. Каже: такі дії стали наслідком знущань, які пережила, зокрема, і в шкільні роки.

"Я змінила три школи, у кожній із них були елементи булінгу, як із боку викладачів, так і з боку дітей. Спеціально били так, щоб не було синців, щоб не було видимих слідів. Це був як порив, що ось досить. Я була раніше на місці того, хто був жертвою", − говорить у суді підозрювана.

Нині дівчина – студентка третього курсу. Чому саме зараз влаштувала стрілянину та чому пішла у школу № 11, каже, пояснити не може.

"Швидше за все, це відбулося тому що я навчалася із 1 до 5 класу там. Я була більш вразливою дитиною, яка сприймала це більш гостро. Цих учителів я не знаю. Двері кругом були відкриті",− говорить Таїсія Петрова.

У школі, де два дні тому була стрілянина, продовжують уроки. Охоронця, які і 6 вересня, при вході немає.

"Раніше ми збирали гроші з батьків, у нас була охорона. Підприємство «Кобра» нас охороняло, але ця охорона була не того рівня, яка повинна бути в закладі. Цього року ми не збирали грошей на охорону. У штатному розписі закладу немає посади охоронця та посади чергового", − говорить директорка полтавської школи №11 Валентина Олійниченко.

Директорка говорить: обидві поранені вчительки нині на лікарняному.

Арбалет, яким поранила педагогів, каже Петрова, купила раніше, але не для того, аби стріляти у людей.

"Я давно захоплювалася темою метального виду спорту. Лук мені дуже подобається. Арбалет я обрала, бо зовні він мені симпатизував. Я носила мотив саме спортивної стрільби", − говорить підозрювана.

"Петрова здійснила постріл в особу, чим завдала їй тілесні ушкодження у вигляді колотої непроникаючої рани у ділянці правого передпліччя. Зустріла директора з навчально-виховної роботи даної школи та вистрілила в останню. Спричинила їй тілесні ушкодження у вигляді колотої проникаючої рани лівої кисті", − говорить слідча Карина Тутак.

"До суду направлено клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на потерпілих, свідків у цьому кримінальному провадженні" − говорить прокурор Вадим Лук'янченко.

Захисниця підозрюваної Ольга Шеховцова просила призначити домашній арешт або ж особисте зобов’язання.

Суддя ухвалив узяти підозрювану під варту на два місяці без права внесення застави.

"Під час проведення обшуків, виявлено металеві пенали та наконечники для стріли у кількості 13 штук, а також записники, у яких підозрювана описувала свої спроби вчинення самогубства, а також і свої знущання над тваринами. У разі застосування до підозрюваної більш м’якого запобіжного заходу, не пов’язаного з триманням під вартою, неможливо запобігти ризикам" ,− говорить суддя Юрій Куліш.

"Я розумію, що я зробила. Мені дуже шкода. Якщо б я мала змогу повернутися в часі, скажу доволі абстрактно, то я б нізащо цього не зробила", − говорить підозрювана Таїсія Петрова.

Що відомо: 6 вересня у полтавській школі № 11 сталася стрілянина. З арбалета під час другого уроку на очах в учнів поранені двоє педагогів. Про підозру 19-річній дівчині, яка поранила двох педагогів, слідчий повідомив 7 вересня. Підозру їй оголосили за частиною другою статті 15 та частиною другою статті 115 ("Замах на умисне вбивство"), розповіла Алла Ставицька. За словами директорки школи Валентини Олійниченко, уроки не скасовували, а дівчину у закладі затримали і викликали поліцейських. Заступниця директора закладу отримала поранення у руку, вчителька – у спину. За словами речника поліції Полтавщини Юрія Сулаєва, під час розслідування мають провести експертизи, зокрема, дослідити зброю.

Джерело