Коваленко вважає, що заслужив представляти Україну і буде готуватись до Олімпійських ігор в Парижі у 2024 році

В українського легкоатлета Назара Коваленка забрали право виступити на Олімпійських іграх в Токіо, тому що він здав недостатню кількість допінг-проб. Про це йдеться на Facebook-сторінці спортсмена.

"У мене забрали моє право представляти Україну 5 серпня на Олімпійських іграх. Ситуація абсурдна і несправедлива з усіх боків.Але Athletic Integrity Unit прийняло рішення мене не допустити тільки, тому що я не встиг здати поза змагальну пробу в 63 денний період, а здав в коротший час. Але як я міг знати, коли до мене можуть приїхати допінг офіцери, якщо це все закрита інформація, і як я міг встигнути це зробити в 63 денний період, якщо я потрапив на ОІ 2020 за 60 днів до свого старту", - пише спортсмен.

Українського легкоатлета відсторонили від участі в Олімпійських іграх

За його словами, у 2020 і у 2021 році спортсмен здав по 5 допінг тестів. А у 2021 році їх 6 (3 змагальних та 3 поза змагальних).

Коваленко додав, що команда юристів Asters за 2 дні підготувала заяву (справу) на майже 150 сторінок з фактами, доказами, купою документів про невинність Коваленка, але суд COURT OF ARBITRATION FOR SPORT, ухвалив рішення про не допуск до старту.

Легкоатлет наголосив, що є членом делегації, його не дискваліфікували. У нього не виявили допінг.

Коваленко вважає, що заслужив представляти Україну і буде готуватись до Олімпійських ігор в Парижі у 2024 році: "Там я і завершу свою кар’єру як атлет".

З'ясовувати, хто винен у тому, що у спортсмена невчасно взяли проби, будуть після його повернення в Україну 12 серпня.

Нагадаємо, олімпійського чемпіона Олега Верняєва дискваліфікували за допінг. Також, українську тріатлоністку Юлію Єлістратову тимчасово відсторонили від змагань.

Як повідомляв 5.UA, прессекретар федерації тріатлону України Вадим Коробенко розповів про деталі допінгової справи української тріатлоністки Юлії Єлістратової, яка через підозри у вживанні заборонених препаратів не змогла виступити у змаганнях з тріатлону на ОІ-2020 у Токіо.

Джерело