Кабінет міністрів ухвалив Стратегію енергетичної безпеки до 2025 року, в якій виокремлені основні загрози та напрямки роботи.

Як зазначено у документі, енергетична безпека України нерозривно пов'язана з успішністю євроінтеграції, синхронізації енергосистем та ринків з європейськими, сталим розвитком сектору енергетики.

Серед основних загроз, які виділило Міністерство енергетики:

Уряд підтримав Стратегію енергетичної безпеки до 2025 року українська енергосистема синхронізована з російською, будівництво "Північного потоку - 2", зношеність енергетичної інфраструктури, висока частка імпорту енергоресурсів.

Окрім того, енергосистемі загрожують кіберзагрози, наявність в енергетичному секторі груп впливу; спротив введенню європейських правил у секторі; блокування постачання ресурсів; кадровий дефіцит; зношеність інфраструктури; загрози фізичній безпеці об'єктів ПЕК; відсутність стратегічного планування.

Стратегія передбачає три сценарії розвитку ситуації в енергетичному секторі, серед яких і можлива відсутність системних змін у поєднанні з ескалацією конфлікту з Росією.

"Метою реалізації Стратегії є, зокрема, доступність енергоресурсів для всіх споживачів та стійкість функціонування енергетичного сектору, а також євроінтеграція енергетичного сектору", — зазначено у документі.

Що відомо 22 липня Міністерство закордонних справ Німеччини оприлюднило повний текст угоди зі США щодо завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2". Відповідно до нього, країни запобігатимуть використанню Росією своїх енергетичних проєктів у якості зброї та спрямують зусилля й фінанси на зміцнення енергетичної незалежності України. 21 липня президент США Джозеф Байден заявив, що завершення проєкту російського газогону "Північний потік-2" неможливо зупинити, оскільки він завершений на 99%. 21 липня видання The Wall Street Journal повідомило, що Сполучені Штати Америки та Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". 6 червня в уряді Німеччини заявили, що Україна має залишитися транзитером російського газу до країн Європейського союзу навіть після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2". 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи. 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2", після чого Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити його будівництво. Кандидат у канцлери ФРН від Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет заявив, що проєкт газопроводу "Північний потік-2" добудують і з цим "довелося погодитися" США. Водночас він зауважив, що Росія не повинна шантажувати проєктом Україну, Польщу та країни Балтії. Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.

Читайте також

"Меркель вирішила не робити Північний потік-2 полем битви для внутрішньої політики", — Конрад Шуллер. "Ми розглядаємо це як зброю": міністр енергетики Галущенко про "Північний потік – 2".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело