Друга срібна медаль України на Олімпійських Іграх.

Український борець Парвіз Насібов, що виступає у вазі до 67 кг, здобув срібну нагороду на Олімпійських Іграх у Токіо. У фіналі Насібов поступився іранцеві Мохаммадреза Гараї.

Насібов першим із представників України пройшов у фінал Олімпіади-2020 у боротьбі. У півфіналі український борець у вольовому стилі здолав єгиптянина Мохамеда Ель-Саєда, вирвавши перемогу наприкінці зустрічі.

Україна здобула друге Читайте також: Українець Насібов - у фіналі Олімпіади-2020 з боротьби

На Олімпіаді у Токіо Насібов вже оновив найкращий результат України у цій ваговій категорії греко-римської боротьби. У 2008 році Армен Варданян у вазі до 66 кг став бронзовим призером Олімпійських Ігор - більше нагород українські борці у цій вазі не здобували.

Суперник Насібова Гараї, так само, як і Насібов, не здобував нагород на дорослому рівні турнірів світової першості. Хоча у 2019 році іранський борець здобув "золото" на молодіжному чемпіонаті світу.

Перший бал у сутичці за активність здобув іранський борець. Насібову потрібно було втриматися у партері, щоб перевага Гараї не збільшилася. Йому це вдалося - навіть без перегляду повтору на предмет накату іранцеві очко не зарахували. А ось Насібов його здобув, хоча потім Гараї одразу ж знову вийшов уперед і здобув ще два очки.

На початку другого періоду Насібов пропустив ще одну атаку - чотири очки здобув Гараї та збільшив перевагу до шести очок. А через програний челендж українець дозволив супернику набрати ще очко.

У підсумку - поразка. Але друге "срібло" для України.

Хто такий Парвіз Насібов

22-річний борець, представник Запорізької області у греко-римській боротьбі (вага до 67 кг). Насібов - срібний призер світового ліцензійного турніру на Олімпійські Ігри у Токіо. Насібов здобував нагороди на рівні чемпіонаті світу та Європи лише на молодіжному рівні. Найвище досягнення - перемога на юніорському Євро у 2017 році. Що далі Середа, 4 серпня (вечірня сесія, орієнтовно о 14:00). Жан Беленюк - золотий фінал. Суперник - угорець Віктор Льорінц (3-разовий призер чемпіонатів світу. На останньому чемпіонаті світу Льорінц здобув "срібло"). Середа, 4 серпня (вечірня сесія, 14:55). Ірина Коляденко - бронзовий фінал (суперниця визначиться за підсумками втішних сутичок).