Після аварії на заводі “Рівнеазот” 20 липня фахівці Державної екологічної інспекції завершили дослідження ґрунтів, відібраних біля підприємства. Показники нітратів виявилися перевищені в 10 разів.

Аварія на хімзаводі під Рівним: з’явилися невтішні дані про забруднення ґрунту

Про це 3 серпня повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований у своєму Facebook.

Зазначається, що проби були відібрані відразу після викиду забруднюючих речовин з підприємства, а також на наступний день після вибуху. Всього забір здійснювали на 11 пробних майданчиках площею 100 “квадратів” методом “конверта”.

За результатами лабораторних досліджень у більшості відібраних проб ґрунту зафіксовано перевищення показників нітратів та азоту амонійного в порівнянні з фоновими концентраціями:

біля ЗАТ “Рівнеазот” (500 м на північний захід від заводу) – по нітратах у 10 разів
місто Рівне, вул. Соборна, в’їзд до міста з боку Луцького кільця – по азоту амонійному в 1,3 раза, нітратах в 1,8 раза;
біля села Зелений Гай, зі східного боку – по нітратах в 4,3 раза;
біля села Грушвиця, з південно-західного боку – по нітратах в 1,7 раза;
край села Верхівськ, з південно-східного боку – по нітратах в 1,9 раза;
біля селища Городок, з південного боку – по нітратах в 1,8 раза.
При цьому в Держекоінспекції зауважили, що перевищення показників у ґрунті може бути викликане не тільки залповим викидом оксидів азоту в повітря в результаті аварійної ситуації, але також і результатом незадовільного ведення господарської діяльності, оскільки проби були відібрані в населених пунктах сільськогосподарських районів.

Тому для об’єктивного розгляду наслідків аварії інспекція має намір вивчити дані “Рівнеазоту” щодо моніторингових спостережень за станом ґрунтів. Крім того, відомство планує залучити фахівців Держгеокадастру і Держпродспоживслужби для повторного відбору проб ґрунту на вміст азотовмісних речовин.

Джерело