Литва ухвалила рішення про депортацію громадянина Камеруна, який нелегально в’їхав на територію країни з Білорусі.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ Литви.

Як зазначили в МВС, рішення набуло чинності 2 серпня. Камерунець вже залишив литовську територію.

МВС Литви депортував першого нелегала з Білорусі

"Іноземець, який незаконно перебував у Литовській Республіці, повернувся до країни походження. Рішення будуть ухвалюватися й щодо інших людей. Литва поважає права людини, але нелегальні мігранти з Литви будуть вигнані. Ми не можемо миритися з незаконним перебуванням в нашій країні", – наголосила міністерка внутрішніх справ країни Агне Білотайте.

Читайте також: "Досить болісно для прикордонної поліції". Експерт розповів про міграційну кризу у Литві

У міністерстві розповіли, що Департамент міграції і Державна прикордонна служба нині опрацьовують клопотання про надання політичного притулку. Рішення щодо статусу іноземців, які просять про притулок, ухвалюватимуться на підставі наявної інформації про мігрантів, які перетнули нелегально кордон.

За даними МВС країни, від початку року литовсько-білоруський кордон нелегально перетнули 4026 мігрантів.

Що відомо 2 липня Литва оголосила режим надзвичайної ситуації через мігрантів, які прибувають з білоруської території. Уряд Литви анонсував план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію. Уряд Литви анонсував план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію. Президент Володимир Зеленський підписав указ про надання Литві гуманітарної допомоги у вигляді колючого дроту для облаштування кордону з Білоруссю.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело