По 12 грн за кг кавуна — хочуть продавці на вінницьких ринках. Ціна залежить від сорту, калібру і постачальника. Це на 2 грн дорожче, аніж торік, розповідає продавчиня Лариса Алексійчук.

На прилавках вінницьких базарів кавуни з'явилася в середині липня, — каже продавчиня Лариса Алексійчук. Жінка торгує баштанними на ринку "Урожай".

"Кавун обирається, по звуку, він ніде не прибитий, хвостик якщо обривається, то він готовий. Треба його брати і відчувати, як живий", — розповідає Лариса Алексійчук.

Як вінничанам обрати безпечний кавун на ринку

За кілограм кавуна тут просять від 10 до 20 грн.

На ринку "Привокзальний" ціни на баштанні коливаються у межах від 8 - 15 гривень за кілограм, — каже продавчиня Людмила Мніх. Суспільному розповіла, які баштанні користуються найбільшим попитом.

"Люди як коли вибирають, в будні — маленькі кавуни, а на вихідні всі хочуть дуже великі", — розповідає Людмила Мніх.

Розрізані кавуни продавати не дозволяють, лише цілими розповідає адміністратор ринку "Привокзальний" Олександр Комісарчук. Це вимога Держпродспоживслужби.

Петро Бержан на своєму городі у Горбанівці Вінницького р-ну кавуни, каже, вирощує 30 років. Розповідає — хімікатами їх не обробляє, лише прививає.

На обох ринках ми придбали кавуни, аби перевірити їх на вміст нітратів. Ягоди веземо в лабораторію обласної держпродспоживслужби. Перевірка займає до 15 хвилин.

За результатами , в обох зразках — допустима норма нітратів, каже заступник начальника держпродспоживслужби Олександр Сорочан.

"В обох пробах вміст нітратів приблизно однаковий, в одному — 13.4, в іншому - 13.8, це такий доступий вміст , допустимий — до 60. Тому можна говороти що вміст нітратів в межах допустимих", — розповідає Олександр Сорочан.

Джерело