83-річний Анатолій Довгань з Малої Виски Кіровоградської області розробив комплекс фізичних вправ, які виконує на власноруч зроблених тренажерах. Почувається добре, говорить чоловік, бо регулярно тренує тіло та розум.

Анатолій Довгань має 11 станків, які обробляють дерево та метал. У власній майстерні проводив весь вільний час, хоч основна робота не пов’язана з ремеслом – чоловік працював у міській раді, чотири рази маловищани обирали його головою ради.

Медичною тематикою зацікавила донька – вона є лікарем-педіатром. "Донька у мене консультант. Привозить книги медичні, в тому числі з китайської медицини, індійської. Я цікавився тим, які вправи роблять тамтешні довгожителі, що вони для них використовують. Вони робили такі "тренажери" з гілля дерев, задача яких масажувати та розтягувати м’язи. Донька мене спонукала до цих занять, а ці вже тренажери – це мій винахід".

83-річний маловищанин займається фізичними вправами на тренажерах, які конструює сам

Кожен з трьох тренажерів, які створив Анатолій Довгань, є вдосконаленою версією попереднього.

"Цей перший станок складається з трьох елементів. Унизу є валики для масажу стоп, збоку – рухомий круг. На нього стаю ногами і, тримаючись за поручні, роблю півоберти у різні сторони. І центральний та головний тренажер. Його задача – розслабляти та розтягувати м’язи спини. Тримаючись за поручні, згинаю руки в ліктях і таким чином рухомі валики працюють зі спиною. Валики виточив з ясеня, бо це дерево, яке має м’яку текстуру. В центрі валика є вигин для хребта. Такі вправи тримають в тонусі всю спину – масажують та укріплюють м'язи спини. Я отримую від занять величезне задоволення, почуваюсь добре. Але схотів поліпшити конструкцію".

Перший станок Анатолій змайстрував за тиждень. Матеріали для нього та для наступних не купує – це деталі від старих дитячих візочків, автомобілів та меблів.

"Другий станок дає змогу більш пропрацьовувати м’язи спини та розтягувати хребет, бо він є коротшим, і закінчується такими шинами. Тому вигин спини має інший кут нахилу".

Найкраще почувається після занять на тренажері, який створив останнім. "Вранці вискакую, покачався хвилин 10, і мені добре".

Про те, що ще допомагає Анатолію Довганю тримати своє тіло в задовільній для нього формі відповідає так: "Сауна – взимку два рази на тиждень, улітку менше. Я її зробив сам. Не палив у житті ніколи, алкоголь – помірно. Маю сад та город, розробив систему сушіння плодів на дровах, тож споживаю своє".

Анатолій Довгань мешкає сам, його дружини не стало більше року тому, вони прожили разом 60 років. Дві доньки живуть в інших містах.

"Мені самотньо, звичайно, та намагаюсь рухатись, не зупинятись, щось створювати. Буває, схоплююсь уночі, щось придумав, і йду у майстерню".

Джерело