Ще три українських борці мають можливість поборотися за медалі.

Три представники України - Ірина Коляденко, а також Жан Беленюк та Парвіз Насібов - пройшли у півфінал Олімпійських Ігор у Токіо з боротьби.

Насібов та Беленюк представляють Україну у греко-римській боротьбі у вазі до 67 кг та до 87 кг відповідно. Перед ними на Олімпіаді-2020 у цьому виді боротьби виступив Ленур Теміров, який посів п'яте місце, поступившись у бронзовій сутичці.

Три українці пройшли у півфінал Олімпіади-2020 з боротьби Читайте також: Українець Теміров боротиметься за "бронзу" Олімпіади-2020 з греко-римської боротьби

Коляденко (вага до 62 кг) ж стала третьою представницею України у жіночій боротьбі - Алла Белінська не подолала першу суперницю, а ось Алла Черкасова ще має можливість зачепитися за "бронзу" Олімпіади-2020.

За підсумками стартових двох раундів у півфінал пройшли усі три українці. Вони матимуть шанс зачепитися за медалі на Олімпійських Іграх у Токіо.

Як виступили українці у стартових раундах Олімпіади-2020? Ірина Коляденко - півфінал

Коляденко у стартових раундах здобула дві перемоги. У першому бою українка поступалася за очками Амінат Аденії (2:4), але втримала її наприкінці першого періожу сутички.

Схожим чином закінчився для Коляденко бій за вихід у півфінал. Цього разу українка протистояла китаянці Жії Лонг і також перемогла втриманням. Хоча у цей раз мала перевагу за очками - 4:0 перед закінченням сутички.

За вихід у фінал Коляденко боротиметься з представницею Киргизстану Айсулуу Тининбековою - чинною чемпіонкою світу та переможницею останнього континентального турніру.

Парвіз Насібов - півфінал

Для Парвіза Насібова вихід у півфінал склався складніше. У першому раунді Насібов за очками переміг представника Данії Фредрік Б'єрхууса (5:1), після чого натрапив на борця з ОКР Артьома Суркова.

Сурков був однім із претендентів на "золото" Олімпійських Ігор. 4-разовий призер чемпіонатів світу ("золото" - у 2018 році та "срібло" у 2019-му) - сутичку проти нього українець розпочав з втраченого очка.

Згодом Насібову вдалося виконати прийом на Суркову, за який він мав отримати два бали, але судді його не зарахували. Попри це, у другому періоді український борець здобув очко за активність, яке й стало вирішальним - Насібов - у півфіналі змагань.

Суперником Насібова у півфіналі стане єгипетський борець Могаммед Ібрагім Ель-Саєд. На світовому рівні єгиптянин не здобував нагород, хоча на континентальному чотири рази ставав чемпіоном Африки і ще одного разу - переможцем Африканських Ігор.

Жан Беленюк - півфінал

Останнім вихід у півфінал намагався здобути Жан Беленюк. Срібний призер Ріо-де-Жанейро для цього так само мав подолати два раунди.

Першим суперником Беленюка став представник Сербії Зурабі Датунашвілі. Для українця це був реванш за поразку на Євро-2021 - тоді українець поступився через те, що суперник останнім здобув очко у сутичці.

Беленюк програв перший період Датунашвілі - 0:1, проте у наступному періоді здобув три очки. Цієї переваги вистачило для того, щоб пройти 3-разового чемпіона Європи.

А ось у чвертьфіналі Беленюк натрапив на алжирця Башида Сід Асара. Так само, як і суперник Насібова Ель-Саєд, успіхи алжирського борця обмежувалися континентальним рівнем - 3-разовий чемпіон Африки та чемпіон Африканських Ігор-2019.

Сутичка Беленюка проти Сід Асара виявилася непростою. Алжирець першим набрав очко, на що українцеві вдалося також відповісти очком за активність. Проте на цьому сутичка закінчилася, і лише завдяки тому, що Беленюк останнім здобув очко, він пройшов у півфінал.

За вихід у фінал Беленюк посперечається з хорватом Іваном Гуклеком - переможцем світового відбіркового турніру на Олімпійські Ігри.

Що відомо про українських борців Ірина Коляденко - 22-річна борчиня, виступає у вазі до 62 кг. Чинна чемпіонка Європи, а також срібна призерка останнього чемпіонату світу. Парвіз Насібов - 22-річний борець, представник України у греко-римській боротьбі (вага до 67 кг). Срібний призер світового ліцензійного турніру на Олімпійські Ігри у Токіо. Жан Беленюк - 30-річний борець, представник України у греко-римській боротьбі (вага до 87 кг). Срібний призер Олімпіади-2016, 2-разовий чемпіон світу та 3-разовий чемпіон Європи. Що далі Півфінальні сутички за участі українських борців відбудуться у вечірню сесію змагань у Токіо у вівторок 3 серпня (не раніше - 12:15). Фінал або сутичка за бронзу - уже в середу, 4 серпня. Також у бронзовому фіналі змагатиметься українка Алла Черкасова. У вечірній сесії вона виступить проти японки Сари Дошо. Читайте також: "Це моя остання Олімпіада". Борчиня Черкасова не відбиратиметься на Ігри у Парижі