У Кропивницькому розпочався тиждень підтримки грудного вигодовування. Про це розповіла Суспільному завідувачка відділення лікування новонароджених та недоношених дітей дитячої обласної лікарні Інна Кожухар. Він триватиме по 7 серпня. Весь цей час жінкам розповідатимуть про користь грудного вигодовування.

Олександрійка Вікторія Криворот з сином Максимом перебувають півтора тижні в дитячій обласній лікарні. Жінка каже, про тиждень підтримки грудного вигодовування знає, але планувала годувати сина грудним молоком і без порад лікаря.

“Грудне вигодовування найкраща їжа для дитини. Це можливість поспілкуватись з дитиною, можливість підтримати її імунітет, емоційний стан. Це фінансове питання теж, якщо мама поряд, то це безкоштовна свіжа їжа”.

Планує годувати сина грудним молоком до двох років.

“Зараз годую 7-8 разів на добу, це другий тиждень закінчується і молоко тільки приходить. Що частіше, то краще, щоб стимулювати молоко, яке прибуває”.

Вікторія Авсейцева з Малої Виски півторамісячну доньку Єву грудним молоком не годує.

“За станом здоров’я дитини, в неї зник рефлекс смоктальний, на жаль, поки що не можу. Годується вона зараз через зонд. Але коли підлікуємось, ми повернемося до грудного вигодовування, це набагато краще”.

Кропивничанка Ірина Кушкова говорить, поки годує дитину грудним молоком, має дотримуватись дієти. “Не можна смаженого, масного, соленого та гострого, бо буде впливати на дитину, можуть бути висипання”.

Годувати дитину материнським молоком рядять жінкам до півтора року, далі – за бажанням, каже Інна Кожухар. “Найкраще, що може дати своїй дитині мама — це грудне молоко, яке і підтримує імунітет, і дає всі мікроелементи, поживні речовини, все, що потрібно для дитини. А ще, годування грудьми дітей після народження – це своєрідна профілактика проти раку молочних залоз”.

Говорить, до трьох місяців в області більше 80% відсотків дітей знаходяться на виключно грудному вигодовуванні, до шести місяців — більше 70% дітей.

Грудне вигодовування не рекомендується для таких мам, розповіла лікарка: “Перше – це психічні розлади, друге – це тяжкість стану матері, третє – це відкрита форма туберкульозу, четверте – це ВІЛ-інфікованні жінки”.

Нині з 12 дітей у відділені 10 — на грудному вигодовуванні.

Читайте також Асман, Лукіан-Ян, Мія. Як називають новонароджених дітей на Кіровоградщині. На порозі кропивницького ліцею залишили двох дітей чотирьох та півтора років. Нині вони в лікарні. Скарбничка хоробрості. У Кропивницькому збирають іграшки та речі для онкохворих дітей.

Джерело