В Україні триває активна кампанія з вакцинації проти коронавірусу, а також у розпалі період літніх відпусток. Повністю щеплені українці станом на 2 серпня можуть відвідати до 20 країн ЄС, але за наявності міжнародного свідоцтва про вакцинацію.

Про це йдеться в повідомленні Helsi у Telegam-каналі.

Наголошується, що для подорожі під час в’їзду до країн зі списку потрібно показувати роздруковане міжнародне свідоцтво про вакцинацію англійською мовою. Так, вакциновані препаратом Comirnaty від Pfizer & BioNTech або Spikevax від Moderna або ж AstraZeneca мають змогу відвідати такі країни:

Можна поїхати до майже 20 країн: які європейські держави доступні для вакцинованих українців

Франція;

Іспанія;

Швеція;

Німеччина;

Фінляндія;

Італія;

Румунія;

Греція;

Литва;

Латвія;

Хорватія;

Боснію і Герцеговину;

Словаччина;

Швейцарія;

Молдову;

Туреччина;

Словенія;

Чорногорія;

Люксембург.

Якщо ж вакцинація була проведена CoronaVac, то громадяни України можуть подорожувати до усіх перелічених вище країн, за виключенням: Франції, Румунії, Литви, Латвії, Хорватії та Люксембурга. 

Читайте також: українці знову можуть подорожувати до Франції: умови

А до Данії, Нідерландів та Албанії дозволяється в’їжджати без сертифікатів. Список країн, до яких можна подорожувати постійно розширюється.

Для комфортної подорожі слід перевіряти актуальні правила в'їзду і відпочинку напередодні вильоту. До прикладу, в Україні запустили бот з інформацією для подорожей за кордон в умовах COVID-19. Для зручності в месенджері Telegram запрацював бот Corona.Travel.Bot, який оперативно повідомляє про зміни в правилах відвідування країн світу.

Нагадаємо, від 30 липня до 20 серпня Чорногорія вимагає пред'явлення COVID-сертифікатів для відвідання ресторанів і барів у приміщенні, нічних клубів та будь-яких спортивних заходів. Нові правила стосуються зокрема й туристів.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело