В Дарницькому районі Києва є по-своєму унікальне озеро Вирлиця з власною екосистемою. Водойма стала прихистком для багатьох тварин, риб і птахів, але через плани забудовника природа ризикує бути знищеною.

 

Біолог Національної академії наук України Олена Вакаренко розповіла Kyiv.Press про роль озера Вирлиця.

Біолог пояснила важливість озера Вирлиця

 

«В районі Вирлиці дуже щільна забудова з великою кількістю мешканців, а зелених зон катастрофічно мало. Озера значно охолоджують повітря в спеку, через що створюється таке явище, як озерний бриз (за рахунок різниць температур з озера дує прохолодний вітерець). Це надзвичайно важливо для навколишнього району», - каже науковець.

 

Вона пояснює, що рослини на мілководді водойми акумулюють і консервують в собі шкідливі речовини від антропогенної діяльності, а ще біля озера гніздують мартини – там їх найбільша колонія на всьому лівому березі Києва.

 

За словами біолога, на Вирлиці мешкає більше 30 видів живих організмів, що знаходяться під захистом ратифікованих Україною Бернської і Боннської конвенцій, тож наша держава зобов’язана охороняти ці види. Також Олена Вакаренко каже, що в озері мешкає три види риб з Червоної книги України, і якщо забудовник реалізує свої плани, то багато рослин, птахів і риб опиняться під загрозою зникнення, бо все пов’язане одне з одним.

Джерело