За даними джерел УП, українського суддю викрали, аби зібрати компромат після скандалу зі зривом спецоперації

Новий етап у справі колишнього українського судді Миколи Чауса став інформаційним інструментом, який має відволікти від будь-яких згадок про причетність Офісу президента Володимира Зеленського до злиття справи "вагнерівців".

Про це мовиться у матеріалі "УП", в якому аналізуються обставин викрадення скандального екссудді.

Справа Чауса є продовженням

"Після років перебування в розшуку і спроб отримати політичний притулок за кордоном, Чаус в одних шортах прийшов у сільську раду на Вінниччині", – нагадують журналісти.

Це відбулося 30 липня, через 5 місяців після викрадення чоловіка та вивезення його з Молдови, де той переховувався від 2017 року.

За офіційними даними правоохоронців, Чаус назвав себе, але не мав ніяких документів. Також заявив про викрадення "невідомими особами", але відмовився писати будь-які заяви та начебто попросив у поліцейських, аби представники СБУ доправили його до столичного управління спецслужби.

Водночас, за даними джерел видання, Служба безпеки України була обізнана і підготовлена до нібито раптової появи викраденого екссудді. Ба більше – на Чауса чекав спецтранспорт, а під Київ його доставляли, зокрема, гелікоптером.

"Усю цю операцію провернули влітку, перед вихідними, коли Верховна Рада пішла на канікули, а політичний сезон закінчився", – зауважують у виданні.

Нагадаємо, суддю Миколу Чауса у 2016 році спіймали на отриманні хабаря у $150 тис. – його він сховав у скляних банках, які закопав на дворі. Поки вирішувалося питання про зняття суддівського імунітету та арешт – колишній слуга української Феміди втік до Молдови. Там хотів отримати політичний притулок, але влада країни не погодилася та планувала екстрадувати його до України.

Проте на початку квітня 2021 року адвокат Чауса заявив, що "озброєна група невідомих людей" викрала того в Кишиневі та вивезла у невідомому напрямку. Як виявилося – його знову привезли до України.

Як вказують журналісти, в Офісі президента вважають, що у 2016 році Чауса до Молдови вивезла група спецслужбовців на чолі з колишнім очільником Головного управління розвідки Василем Бурбою. Останнього Банкова нині "майже проголосила своїм публічним ворогом" після викриття інформації про зрив затримання російських найманців із ПВК "Вагнера".

"Чотири співрозмовника УП у правоохоронних органах та серед оточення Зеленського кажуть, що Чауса вивезли з Молдови для того, щоб зібрати компромат на Бурбу і Порошенка. Співрозмовник УП у владних колах ще у травні цього року говорив, що оточення Зеленського не розуміє серйозність історії з викраденням Чауса", – йдеться у матеріалі.

Журналісти-розслідувачі українського проєкту "Слідство.Інфо" та молдовського RISE Moldova отримали копії паспортів 10 чоловік, яких Кишинів перевіряє на причетність до можливого викрадення судді. За даними ЗМІ, усі вони є громадянами України, щонайменше двоє з них безпосередньо пов'язані з ГУР МОУ, а ще один – звільнений чиновник Нацполіції.

У ГУР Міноборони назвали цю інформацію провокацією російських спецслужб.

Джерело