Громодянин Демократичної республіки Конго Міші Вабомунду, який нині живе в місті Олександрія Кіровоградської області вакцинувався від коронавірусу з другої спроби. Чоловік розповів Суспільному, що вперше, коли прийшов до центру масової вакцинації, йому відмовили. Щепили за тиждень.

29-річний Міші Вабомунду не говорить українською мовою, спілкується англійською або французькою. Чоловіка впродовж трьох тижнів навчає працювати на друкарській машині в олександрійському видавництві його директор Андрій Кравченко. Розповів, що у рідному місті Міші– Гома, з населенням два мільйони людей, немає жодної друкарні: "Міші до нас приїхав, щоб навчатися роботі на друкарській машині, яку ми подарували їм для організації друкарні у республіці. Вони друкують багато книг, але роблять це в Уганді, за 600 кілометрів від них. Друкують там, потім перевозять до себе. Вони вирішили, що їм потрібна власна друкарня".

В Україні Міші Вабомунду буде до середини вересня. Розповів, що вирішив вакцинуватись від коронавірусу: "Я не вакцинувався вдома, тому що в нашій країні вакцина була доступна не для всіх громадян, а лише для працівників госпіталів та готелів".

Конголезець, який живе на Кіровоградщині вакцинувався від COVID з другої спроби. Чому відмовляли

Під час першої спроби щепитися в Центрі масової вакцинації йому відмовили. Чоловік вирішив спробувати ще раз.

Андрій Кравченко сказав: у центрі вакцинації відмовили, пояснивши це тим, що не вакцинують тих, хто знаходиться в Україні по візі, з візитом.

Міші Вабомунду прийшов у центр первинної медико-санітарної допомоги. Там пояснили, що у центрі масової вакцинації могли відмовити тільки з однієї причини – якщо у людини немає документів, якщо документи є і є вільні місця, заключають декларацію.

Міші Вабомунду погодився зробити щеплення вакциною CoronaVac з тим, що після повторного щеплення сертифікат йому не видадуть. Він сказав, що вакцинувався, щоб захиститися від вірусу, а не для того, щоб отримати довідку: "Я дуже довго чекав цього моменту і дуже задоволений, що зміг вакцинуватися".

Додав, що прийде зробити друге щеплення за 28 днів.

Суспільне чекає на коментар від міністерства охорони здоров’я про те, за яких умов в Україні іноземців вакцинують від коронавірусу.

Читайте також На Кіровоградщині протягом вихідних у центрах масової вакцинації щепили 800 людей. З 21 липня дев’ять центрів масової вакцинації проти COVID-19 у Кіровоградській області працюють щодня. На 28 липня на Кіровоградщині зробили 100 тисяч щеплень від коронавірусу. Вакцинувати жителів області почали 25 лютого. У Кропивницькому л абцентр робить вп’ятеро менше ПЛР-тестів у порівнянні з квітнем.

Джерело