Крім того, Польща запропонувала білоруській спортсменці гуманітарну візу

Білоруська легкоатлетка Тимановська попросила про політичний притулок у Польщі. До амбасади цієї країни у Японії нині вже доправили спортсменку. А чоловік і дитина Христини Тимановської сьогодні вранці покинули Білорусь і прибули в Україну. Додому атлетка повернутись боїться. Бо припускає, що її можуть посадити до в’язниці. 

Як повідомив заступник міністра закордонних справ Павел Яблонський, Польща запропонувала білоруській спортсменці гуманітарну візу.

Скандал із білоруською легкоатлеткою на Олімпіаді: Тимановська попросила притулок у Польщі, її сім'я вже в Україні

Він запевнив, що Христина Тимановська зможе продовжити спортивну кар'єру в Польщі.

"Ми відреагували на цю ситуацію ще вчора, безпосередньо звернувшись до представників Христини Тимановської. Ми знаходимося з ними в постійному контакті", – сказав заступник голови МЗС Польщі.

Напередодні Національний олімпійський комітет Білорусі відсторонив Христину Тимановську від змагань на Олімпійських іграх у Токіо. Після цього її хотіли силоміць доправити у Білорусь. І планували відправити додому нібито через "емоційно-психологічний стан".

Спортсменка заявила, що медики її не обстежували і пов’язала такі дії зі своєю публічною заявою. Кілька днів тому у соцмережах вона розкритикувала дії керівництва Нацзбірної на Олімпіаді. Заявила, що через них вона мусить брати участь у додаткових змаганнях, бо інші білоруські спортсменки не здали достатню кількість допінг-тестів і їх не допустили до участі в іграх. Майже добу Тимановська перебувала у токійському аеропорту під наглядом місцевих поліцейських.

"Ми підтримуємо Христину Тимановську. Ми мали змогу її вислухати та поговорити і розуміємо, у якій складній ситуації вона перебуває. Але сподіваємося, нам вдасться владнати цю історію", – зазначив речник МОК Марк Адамс.

Джерело