До Сміли на 23-є змагання із веслування на байдарках і каное серед ветеранів "Тясминська регатіа приїхали спортсмени з усієї України. Розповів Суспільному ініціатор заходу Олександр Мотузенко.

Ці змагання – щорічні і попри вік та спеку, учасники вкотре збираються, аби довести, що спорт – це спосіб життя.

Чоловіки та жінки змагалися на дистанції 200 метрів у різних вікових категоріях. Про секрети правильного веслування на байдарці розповів 65-річний уродженець Сміли Микола Баховський. На змагання із колегами у цьому виді спорту приїхав із Білої Церкви. Чоловік зізнався, що цьогорічної зустрічі чекав, бо це – його хобі та справа життя:

"Це життя. Я зараз тренуюся в Білій Церкві. Я найстарший, але я зможу ще трохи конкурувати, в декого, можливо, виграю. Це надихає. І все ж таки це свіже повітря, вода, це природа".

Зі своєю групою підтримки взяти участь у Тясминській регаті прийшла 60-річна Раїса Сафроненко. Веслуванням вона займається із 11 років. Жінка налаштована на перемогу, адже неодноразово була призеркою цих змагань:

"Запросила мене сюди моя подруга, з якою ми разом прийшли, починали ми з Тясмина. Потім, коли я пішла навчатися у Київ, продовжила там займатися. Я виконала норматив майстра спорту, а потім повернулася знову на рідну Смілянщину. І тепер багато років я приходжу на «Тясминську регату». Є учасником, переможцем, призером. Це спогади про дитинство, про юність. Ти отримуєш ковток повітря спогадів. Ми не можемо не приходити сюди".

Повболівати за пані Раїсу прийшла її племінниця Наталія Ткаченко. За її словами, тітка невтомна, та щороку показує відмінний результат:

"Вона в нас молодець. Кожен рік намагається, тренується, так що ми вболіваємо за тітку Раю".

Серед вболівальниць Раїси Сафроненко – подруга, колега по роботі Світлана Ніколенко:

"Звісно ж бажаємо успіху та удачі. І перше місце. Це однозначно".

У віковій категорії "55-64 роки" переміг Михайло Шевченко з Дніпропетровська. Чоловік розповів, що саме тут здобути перемогу у рази приємніше, адже саме на Тясмині він починав вчитися веслувати:

"Я розпочинав у 12 років, але ця база була не на цьому місці. Років 50 тому ця база стояла за 200 метрів звідси. На ній я починав веслувати. Тому, для мене – це спогади з дитинства".

Змагання на байдарках та каное започаткував директор спортивного клубу "Тясмин", срібний призер Олімпійський ігор у Сеулі 1988 року Олександр Мотузенко. За його словами, у такий спосіб разом із колегами пропагують цей вид спорту серед молоді:

"Наша задача – пропаганда, підтримка дитячого та юнацького спорту саме на місцях. Піднімати якомога більше. Бо такі виклики дає нам цей світ: і ковід, і болячки, і інфекції. А що таке спорт – це фізукльтура. Спорт — це здоров'я".

За словами організатора, цьогоріч спортсмени-ветерани з Києва, Сміли, Дніпра, Черкас, Фастова, Білої Церкви, Сум, Бердянська, Львова та Одеси змагалися у чотирьох вікових категоріях: "35 – 44", "45 – 54", "55-64" та "65+".

Авторка Наталія Старинець

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Українець Куліш - у фіналі Олімпіади-2020 зі стрільби з малокаліберної гвинтівки На "Крутому Замісі" на Черкащині шукали Сонцезавра та будували хату-мазанку "Авіаконструктори теж колись були мрійниками": на Черкащині готуються до фестивалю малої авіації Борщ від "СБУ", бардівські пісні та ярмарок: на Черкащині фестивалять на "Крутому Замісі"

Джерело