У Лубнах Полтавської області місцевого жителя засудили за знущання з тварини. 31-річний чоловік бив кошеня, підвішував його на мотузці та  ґвалтував.

Про це повідомляє прокуратура Полтавської області.

Лубенською окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення стосовно 31-річного місцевого жителя за умисне жорстоке поводження з твариною, що призвело до її каліцтва (ч. 1 ст. 299 КК України). Відомо, що 31-річний чоловік у листопаді 2020 року у під’їзді будинку підібрав і приніс до своєї оселі безпритульне кошеня віком 3-4 місяці.

Осліпло на обидва ока і видалили матку: засудили 31-річного чоловіка, який ґвалтував та бив кошеня в Лубнах

Чоловік почав знущатися з тварини, а у подальшому обв’язав мотузкою шию кошеняти і підвісив його через вікно кімнати, розташованої на 5 поверсі.

"Знущання з тварини побачили небайдужі жителі будинку і повідомили волонтерів, які забрали кошеня у зловмисника. Наразі кішка живе у волонтера. За висновками ветеринарів, тварині спричинено закриту черепно-мозкову травму, численні забої, гематоми та інші тілесні ушкодження, унаслідок яких вона осліпла", - повідомляють у прокуратурі. 

Вироком Лубенського міськрайонного суду обвинуваченому призначено покарання у виді 6 місяців арешту.         

           

Як повідомляють "Факти", 31-річний чоловік, який знущався з кошеняти, вже раніше був судимий. Він повернувся додому з в'язниці навесні минулого року і оселився в одному з гуртожитків міста.

У листопаді минулого року сусіди Григорія кілька днів поспіль слухали жалібний приглушений стогін кошеняти, що долинав з його кімнати. Один із мешканців гуртожитка, який перебував на вулиці побачив, як з вікна 31-річного чоловіка спустилася мотузка, на якій бовталося кошеня, прив'язане за шию. Чоловік увімкнув відеокамеру на телефоні, щоб зафільмувати цей кричущий випадок, але в ту ж мить кошеня затягли назад у кімнату.

Свідок жорстокого поводження з твариною зателефонував місцевим зоозахисникам.

"Уже через півгодини після повідомлення я стукала в двері кімнати. Не одразу, але він все ж впустив мене. Так само не одразу погодився показати кошеня, яке було прикрите ковдрою, пояснюючи це тим, що воно спить. Але коли я все ж взяла бідну тварину, якій на вигляд було місяців зо три-чотири, я жахнулася. Кошеня було напівмертвим і не могло рухатися: з великою опухлою головою, з крововиливами в очах, з перебитою ніжкою, зі слідами удушення та гематомами, з аномально розширеними, неймовірно розпухлими статевими органами", - розповіла у суді над шкуродером зоозахисниця Тетяна Нестеренко.

Зоозахисниця відібрала кошеня у шкуродера і доправила до ветклініки. Там лікарі сказали, що тварині жити залишилося щонайбільше пару днів.

"На момент звернення в лікарню температура тіла кошеня була 35 градусів. На щастя, призначене лікування дало результат - наша Вікторія, як назвала кішечку ветлікар, вижила. На жаль, вона осліпла на обидва ока, одне їй взагалі довелося видалити. Вікторія перенесла також операцію з видалення матки", - розповідає Тетяна Нестеренко.

Про випадок знущання з кошеняти зоозахисниця повідомила до поліції. Там відкрили відповідне кримінальне провадження, а після зібрання доказів передали справу до суду.

Своєї провини у суді чоловік не визнав. За його словами, він вже знайшов кошеня у такому стані. А щодо мотузки на шиї, то чоловік пояснив, що кошеня заважало йому прибирати і він його тимчасово прив'язав, а воно випадково впало з вікна і ледь не задушилося.

Брат підсудного, захищаючи його в засіданні, намагався звинуватити Тетяну в розголошенні неправдивих відомостей до вироку суду.

Слідство ж довело, що кошеня чоловік знайшов у коридорі гуртожитку здоровим, а в себе в кімнаті з нього знущався і калічив.

Зараз кішка Вікторія мешкає у волонтерки Тетяни Нестеренко. Незважаючи на сліпоту, вона добре орієнтується в приміщенні і дуже любить свою господиню. І головне - у неї вже зник страх перед чоловіками.

Довідково:  відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження» жорстоке поводження з тваринами – це знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі". Також жорстоким поводженням є нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.

Нагадаємо, що у столиці водій позашляховика переїхав каченят, які переходили дорогу слідом за качкою. Інші водії сигналили йому, але він не відреагував. 

Джерело