”Лікарняний закриють, піду на роботу”,– так про свої плани після виписки з онкодиспансеру Суспільному сказав житель села Оникієве Новоукраїнського району Кіровоградської області Микола Жмурко. Йому, через пухлину, видалили частину легені. Пухлину виявили під час комп’ютерної томографії, коли чоловік захворів на коронавірус. За словами лікаря-онколога Юрія Скородумова, якщо пацієнт приходить на ранній стадії захворювання, то з 95-відсотковою вірогідністю проживе ”довге життя”.

Суспільне спілкувалось з Миколою Жмурком 30 липня, коли той сьомий день лікувався в обласному онкологічному диспансері у Кропивницькому. Чоловік розповів, що про пухлину в легенях дізнався три місяці тому: ”Захворів на COVID, зробили комп’ютерну томографію легенів, виявили пухлину. Приїхали в диспансер, зробили біопсію легень, яка підтвердила діагноз – рак на першій стадії. Запропонували операцію”.

Чоловікові вирізали верхню частину лівої легені. Після операції він регулярно робить дихальну гімнастику: ”Почуваю себе добре. Лікарняний закриють, піду на роботу в лісгосп. Працювати ж потрібно”.

”Добре, що вчасно діагностували”. У жителя Кіровоградщини виявили рак, коли досліджували на COVID

Оперував чоловіка Юрій Скородумов. Сказав, що своєчасне звернення за медичною допомогою дозволило діагностувати пухлину на початковій стадії. Показав на знімку пухлину, яку видалили. З його слів, операція тривала півтори години: ”Пухлина невелика – до півтора сантиметра. Розріз невеликий – довжиною 5 сантиметрів в шостому міжребер'ї. За допомогою спеціальних камер та інструментів ми видалили цю пухлину”.

Микола Жмурко за лікування заплатив 15 тисяч гривень. Частину витрат, ще близько 15 тисяч, за словами лікаря, компенсує Національна служба здоров’я: ”Ми проводили високотехнологічну операцію з використанням одноразових інструментів, пацієнту довелось купувати одноразові степлери – це 15 тисяч гривень”.

Перед випискою лікар оглянув Миколу Жмурка. Сказав, що єдиним протипоказанням в його роботі в лісовому господарстві є підняття важких предметів.

Що відомо

У 2020 році на рак легенів захворіли 415 жителів області. За перше півріччя 2021-го – 161.

На перших стадіях захворювання проходить безсимптомно – сказав лікар. З його слів, 80% хворих на рак жителів регіону звертаються за допомогою з третьою-четвертою стадією хвороби, на першій-другій – 23%: ”На ранніх стадіях можна обійтися без великих оперативних втручань та хіміотерапії. Якщо пацієнт приходить на ранній стадії захворювання, як у випадку Миколи Жмурка, то в 95% випадків ми гарантуємо, що цей пацієнт проживе довге життя – більше п’яти років”.

Для вчасної діагностики, за словами лікаря, раз на два роки потрібно робити рентген легенів.

1 серпня — Міжнародний день боротьби з раком легенів. Юрій Скородумов розповів Суспільному про фактори виникнення, групи ризику, виявлення та лікування раку легенів.

Джерело