У закладах освіти Миколаївщини впроваджують систему . Як вона вплине на якість харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, в ефірі програми "Сьогодні Головне" розповіла директорка департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Алла Веліховська.

"Це означає, що сьогодні не просто прописуються правила, а приймається відповідна процедура того, як повинні забезпечуватися заклади освіти продуктами, як вони повинні готуватися, на яких пристроях, в яких приміщеннях, які вимоги до людей, які працюють на харчоблоках, скільки часу відводиться на приготування тих чи інших страв. Це дуже велика система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів", – сказала Алла Веліховська.

За словами Алли Веліховської, на Миколаївщині відбуваються навчання для працівників харчоблоків, для директорів шкіл, для всіх, хто причетний до дитячого харчування. В області 496 закладів пройшли цю систему, мають відповідні сертифікати. Це ті заклади, що за даними Держпродспоживслужби, готові по-новому годувати дітей. З іншими закладами ведеться робота, планується абсолютно всі заклади області перевести на цю систему.

Оновлене меню. Що і як зміниться в організації харчування у школах та дитсадках Миколаївщини

Норми харчування, прийняті у 2003 році, змінилися. Збільшена кількість м’ясних, молочних продуктів, також фруктів і овочів. Зменшена кількість цукру і солі. Для дітей з особливими дієтичними потребами також розроблені відповідні рецепти. Ковбасних виробів взагалі не буде в оновленому меню.

Читайте також: "Туристичні магніти Миколаївщини: де відпочити влітку"

Оновлено шкільне меню є у вільному доступі – це "Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах". Рецептурний довідник розроблений Євгеном Клопотенком. Збірник рецептур вміщує понад 100 рецептів.

Вводяться нова крупа – булгур, буде не тільки горох, а й нут, використовуватимуться спеції – куркуму, шафран. Меню розроблятимуть відразу на два тижні. Батьки зможуть ознайомитися з ним на сайті закладу.

"На харчоблоках буде оновлена техніка, будуть прилади для нарізання овочів, пародухові шафи, в яких швидко готується їжа. За 45 хвилин можна повністю приготувати обід на 150 осіб. Дотримання технології – це і є основна складова безпечного харчування", – сказала Алла Веліховська.

Контроль за харчуванням в закладах освіти здійснюватимуть працівники Держпродспоживслужби.

Що відомо Уряд України змінив норми харчування у школах та таборах. 28 липня Кабінет міністрів підтримав постанову "Про затвердження норм та порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку", що регулює енергетичну цінність та особливості раціону учнів та інших здобувачів освіти віком до 18 років.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Джерело