Кілька тижнів тому ворог обстрілював ці позиції майже щоночі

Біля Новотошківського на Луганщині ситуація відносно стабілізувалась. Там окупанти не припинили обстрілів, проте значно зменшили калібри. Забороненої зброї не застосовують. Про це повідомляє  кореспондентка "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Юлія – бойова медикиня захисників Новотошківського. Контракт зі ЗСУ підписала торік. Навесні вперше вирушила на передову. Важливість своєї місії відчула, коли рятувала першого пораненого побратима. 

Окупанти зменшили калібр та виманюють бійців ООС: ситуація біля Новотошківського (Відео)

"Його життя – в твоїх руках. Немає часу, щоб розгубитися, що робити і як робити. Там іде рахунок на хвилини і на секунди", – сказала військовослужбовиця ЗСУ Юлія.

На передовій Юлія не лише надає допомогу. Як і решта бійців – чергує на постах. Військові обов’язки жінка виконує на рівні з чоловіками.

"Я медик! Я можу зробити одну перев’язку в день. А далі? Хлопці будуть охороняти мій сон, а я буду спати днями і ночами? Звичайно, ні! Тим більше хлопцям також важко", – наголосила військовослужбовиця ЗСУ Юлія.

Кілька тижнів тому окупанти обстрілювали ці позиції майже щоночі. Заборонені Мінськими угодами міни летіли у бік українських захисників  десятками. Проте на кінець місяця ситуація різко змінилася.

Ворог не припинив обстрілів Новотошківського, проте суттєво зменшив інтенсивність і калібри.

"Ввечері, як тільки починаються сутінки, то розпочинається провокаційні послуги. РПГ, АГСи", – розповів військовослужбовець ЗСУ Анатолій.

"Від  сутінків до години 4 ранку. Вони відкривають вогонь не прицільно. Хаотично. Вони можуть в сусідів відкрити, потім в нас відкрити. Потім ще десь далі чути постріли. Стараються 2-3-4 постріли чи чергу якусь коротку дати. Після того затихають", – сказав військовослужбовець ЗСУ Василь.

Армійці пояснюють, такими провокаціями ворожі стрільці виманюють їх з укриттів, щоб дати можливість прицільно стріляти своїм снайперам.

"Десь по верху, так, щоб ти виліз . Відстрілявся і по тобі відпрацює снайпер. Спалах видно з автомата чи в чого. І вони туди відпрацьовують", – зазначив військовослужбовець ЗСУ Анатолій.

А ще – окупанти намагаються повторювати добре відпрацьований торішній сценарій. Підпалюють суху траву довкола українських позицій. 

"Вони ловлять, коли вітер ловить в наш бік. Тоді вони можуть застосувати чи трасуючу кулю, чи це якусь сигнальну ракета, яку запустять не в небо, а в сторону наших позицій", – розповів військовослужбовець ЗСУ Василь.

Таку саму спробу здійснили окупанти в районі сусіднього Золотого. Проте вітер несподівано змінив напрямок і поніс вогонь назад. У результаті – ворожі позиції  горіли два дні. Чимало боєприпасів здетонували.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал" 

Джерело