Марія Миколенко єдиною з українок не подолала цю стадію на турнірі.

На Олімпіаді-2020 проходить другий день легкоатлетичних змагань. Найбільше представництво Україна мала у бігу 400 метрів з бар'єрами - одразу три українки боролися за вихід у півфінал.

Двом українським бігункам це вдалося. Анна Рижикова виграла свій забіг і стала третьою найшвидшою у кваліфікації. Пройшла у півфінал і Вікторія Ткачук (сьомий результат).

Єдиною українкою, яка не пройшла у півфінал стала Марія Миколенко. Дебютантка Олімпійських Ігор закінчила виступи на Олімпіаді.

Читайте також: "Думаю, це буде рекордна Олімпіада". Українка Рижикова - про старт у Токіо та конкуренцію Як виступила Миколенко?

Формат Олімпіади-2020 передбачав дев'ять кваліфікаційних забігів на дистанції 400 метрів з бар'єрами. У них брали участь 40 спортсменів.

Миколенко бігла другою серед українок (Анна Рижикова потрапила до списку учасниць другого забігу) - у четвертому забігу. Який розпочався неодразу - ямайку Ронду Вайт дискваліфікували через фальсстарт.

Сама Миколенко також була близькою до дискваліфікації, отримавши попередження за фальсстарт. Але з другої спроби змогла стартувати своєчасно.

У підсумку свій забіг Миколенко закінчила четвертою з чотирьох учасниць - 57:86 секунд на фініші. А ось у загальному заліку кваліфікації українка посіла останнє 36-е місце серед тих бігунок, що стартували.

Як Миколенко пояснила свій результат?

Бігунка в інтерв'ю Суспільне Спорт зазначила, що перед стартом Олімпійських Ігор мала певні проблеми у плані підготовки. Хоча перед стартом відчувала себе добре.

Ключовим моментом, на думку Миколенко, став фальсстарт під час кваліфікації. Бігунка зазначила, що він вплинув на неї психологічно.

"Підготовка перед Олімпійськими Іграми мала певні складнощі. А вже на самі Ігри я виходила на пік форми, мала надію, що саме на цих змаганнях пробіжу як мінімум з найкращим особистим результатом сезону і, звичайно, хотілося показати максимум - особистий рекорд. Трохи не склалося".

"Не скажу, що це психологічно або ж нервувала. Ще й попередження зробили - не почула постріл. Це наклало свій відбиток, тому що я боялася швидко стартанути та взагалі не фінішувати. Адже пройти такий шлях і просто не виступити, зробивши фальсстарт - це було б взагалі дуже образливо. Напевно, це й завадило показати кращий результат".

На Олімпіаду-2020 українка потрапила завдяки місцю в рейтингу. І зазначила: розраховувала відібратися на Ігри у Токіо завдяки виконаному кваліфікаційному нормативу.

"Як і для кожного спортсмена Олімпійські Ігри - вершина для будь-якого спортсмена. Кожен спортсмен мріє про цю вершину і я у тому числі. Рік видався досить насиченим, оскільки до останнього не знала, чи потраплю або ж ні. Хотілося б, звичайно, виконати норматив, але по сезону не склалося і мала надію потрапити за рейтингом, що і сталося".

Миколенко розраховує потрапити на наступну Олімпіаду-2024, яка відбудеться в Парижі. Хоча визнала: окрім досвіду, в Токіо розраховувала на високий результат.

"Так, звичайно, в Париж хочеться їхати більш впевненою та досвідченою, боротися за проходження далі у півфінал та фінал. Банально було б говорити, що я приїхала сюди за досвідом, звичайно, що я хотіла показати високий результат, приїхавши сюди, представити свою країну. Трохи склалося, можливо, не так, щоб і пощастило. Але я справді намагалася показати максимум. Напевно, сьогодні це він і є".

Хто така Марія Миколенко 27-річна бігунка, представниця Донецької області. У 2019 та 2020 роках Миколенко ставала переможницею чемпіонату Балканських асоціацій (400 метрів та 400 метрів з бар'єрами). На чемпіонаті України-2021 Миколенко посіла друге місце на дистанції 400 метрів з бар'єрами. Найкращий особистий результат Миколенко на дистанції 400 метрів з бар'єрами - 56.25 секунд, його вона показала на чемпіонаті України в 2018 році. Що далі Понеділок, 2 липня. Півфінали у бігу на 400 метрів з бар'єрами серед жінок (змагаються Анна Рижикова та Вікторія Ткачук). Читайте також: Лідерка збірної України пояснила, чому знялася з бігу на 400 метрів на Олімпіаді-2020

Джерело