В Україні вперше запустили тестовий потяг до Чорнобильської зони. Очікується, що він повинен перевозити відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських атомних електростанцій.  Про це розповіли в сюжеті Факти ICTV.

Як зазначається, рухомий склад просувався по відновленій колією Вільча-Янов, протяжність шляху становить 43 кілометри.

Дорога з'єднує магістраль "Укрзалізниці" зі сховищем відпрацьованого ядерного палива, яке побудували в Чорнобилі. Більш безпечного способу доставити відпрацьоване ядерне паливо до пункту призначення немає-тільки залізницею.

Потяг з ядерною

"Енергоатом" відновлював колію за свої гроші, в рекордно короткі терміни. Для України такий крок є стратегічно важливим - адже досі Країна вивозить відходи до Росії, де його переробляють. За це державі-агресору ми платимо щорічно 200 мільйонів доларів.

Зберігатися в Чорнобильській зоні відходи будуть протягом 100 років.

У коментарях до відео багато висловлюють своє невдоволення тим, що відбувається.

"Щось я не пам'ятаю, що б у нас жителів України запитали дозвіл завозити всякі ядерні відходи?? Або я не правий??", "Я так зрозумів, Україна перетворюється на звалище ядерних відходів з усієї Європи???», «Молодець. Скоро весь світ буде до нас ядерні відходи возити поїздом. Яка радість", - обурюються коментатори.

Потяг з ядерною

"Сховище власних відходів з трьох станцій, де немає сховищ. Звалище Європи, та й усього світу вже є, - це РФ. Тільки РФ закуповує відходи для зберігання або переробки. Решта країн зберігають у себе або сбагривают в РФ», «треба замкнутий цикл, паливо знову збагачувати і повторно використовувати», - заспокоюють їх інші українці.

Джерело