Протягом семи місяців 2021 року в Україні потонули понад 900 людей, при цьому від початку липня загинули майже 400 осіб.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС.

"Більше 900 випадків утоплення зафіксовано з початку 2021 року. Із них майже 400 - тільки з початку липня. Серед потонулих у цьому місяці понад 40 дітей. Попри постійні застереження співробітників Служби порятунку, люди ігнорують найелементарніші правила поведінки на воді", – йдеться у повідомленні.

Від початку року на водоймах загинули понад 900 людей – ДСНС

Як зазначають рятувальники, серед найпоширеніших причин нещасних випадків на воді є купання в не обладнаних для цього місцях, купання в нетверезому стані та самостійне відвідування водойм дітьми.

Відтак у ДСНС закликали українців дотримуватись правил безпеки на воді. Зокрема, рятувальники рекомендують:

відпочивати та купатися лише на спеціально обладнаних пляжах; не пірнати в незнайомих місцях; не лишати дітей без нагляду біля води та не дозволяти їм самостійно відвідувати ставки та річки; не запливати далеко та ніколи не плавати наодинці; не заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння; не наближатися до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу; не купатися у воді, температура якої становить нижче +17 °С; не плавати у воді понад 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин; слідкувати за штормовими попередженнями і не виходити у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

У разі надзвичайної події на водоймі ДСНС закликає негайно телефонувати до Служби порятунку за номером 101.

Що відомо 29 липня працівники ДСНС врятували підлітка, якого на надувному матраці, віднесло вітром від берега Дністровського лиману в Одеській області. На Черкащині жінка знепритомніла у воді та ледь не потонула. На Чернігівщині на "Голубих озерах" потонув чоловік.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело