Люксембург оштрафував компанію Amazon на суму у 746 мільйонів євро через за порушення політики Євросоюзу щодо захисту даних користувачів.

Як повідомляє CNBC, про це компанія заявила 30 липня.

Фінансове покарання призначила Національна комісія Люксембургу із захисту даних. Зазначається, що штраф був накладений за два тижні до того, як компанія офіційно про це повідомила.

746 мільйонів євро штрафу. Люксембург покарав Amazon за недостатній захист приватних даних

Зокрема, регулятор заявив, що обробка персональних даних Amazon не відповідає Загальному регламенту ЄС щодо захисту даних (GDPR). Також він наказав Amazon переглянути деякі нерозкриті методи ведення бізнесу.

Як зазначає видання, при цьому Amazon, європейська штаб-квартира якого знаходиться у Люксембургу, заперечував наявність будь-яких порушень, які суперечать GDPR.

"Забезпечення безпеки інформації наших клієнтів і їхньої довіри є головними пріоритетами", – заявив виданню представник Amazon.

Також компанія заперечила витік даних клієнтів або їхню передачу стороннім особам чи компаніям. Відтак Amazon планує оскаржити рішення регулятора.

"Ми категорично не згодні з постановою і маємо намір подати апеляцію. Рішення про те, як ми показуємо клієнтам релевантну рекламу, ґрунтується на суб'єктивній і неперевіреній інтерпретації європейського закону про конфіденційність, і пропонований штраф абсолютно незіставний навіть із цією інтерпретацією", – наголосили у компанії.

Розслідування комісії почалося у 2018 році після того, як французька група із захисту конфіденційності La Quadrature du Net подала скаргу на Amazon.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело