Який сьогодні день 

31 липня — у світі відзначають День народження Гаррі Поттера, День згадування улюблених книжок, Міжнародний день системного адміністратора (День сисадміна), Міжнародний день африканської жінки, Всесвітній день рейнджера.

День народження Гаррі Поттера

31 липня: який сьогодні день, свято, прикмети, традиції, День ангела

Згідно з сюжетом книги, він з’явився на світ 31 липня 1980 року, тож його фанати заснували особливе свято — День народження Гаррі Поттера і щороку відзначають його 31 липня.

В один день з маленьким чарівником народилася й сама майбутня письменниця - авторка потеріани Джоан Роулінг, але сталося це в 1965 році у британському місті Йейт.

За задумом авторки, сюжет книг про Гаррі Поттера мав охопити сім років його життя, починаючи з 11-річчя. Юного чарівника письменниця наділила найкращими людськими якостями — це розумний, добрий, сильний духом хлопець, якому неможливо не співпереживати. 

День безпородної собаки

31 липня кожного року світ відзначає неофіційне свято День безпородної собаки. Під час вибору домашнього улюбленця люди найчастіше роблять вибір на користь породистих песиків, а безпородні собачки загалом стають мешканцями вулиць та притулків для тварин. 

Мета Дня безпородного собаки - привернути увагу суспільства до позитивних якостей дворових собак, закликати людей брати їх із притулків або з вулиць, привернути увагу до проблем цих тварин (голод, холод, відсутність спілкування з людиною, шкуродерство тощо).

День африканської жінки

31 липня кожного року світ відзначає День африканської жінки. Цю подію започаткували на Всеафриканській конференції жінок в Дар-ес-Саламі (Танзанія) у 1962 році.

Метою дня є привернення суспільної уваги до жінок Африки, допомога їм у подоланні проблем утисків прав та дискримінації; вшанування пам’яті африканок, які мужньо пережили рабство та упереджене ставлення тощо.

День ангела сьогодні 

День ангела (іменини) святкують: Ігнатій, Гнат, Любомир, Ємельян, Іван.

Яке православне (християнське) свято сьогодні

31 липня православні вшановують пам'ять мучеників Якинта і Еміліана.

Мученики Якинт і Еміліан

Святий мученик Якинт народився в той час, коли Церквою в містечку Амастриди керував єпископ Іраклій. Коли святому було 3 роки він воскресив загиблого хлопчика, закликавши ім'я Христа. Коли він був у зрілому віці, то одного разу побачив, як язичники поклоняються порожньому всередині дереву. Тоді він пішов і зрубав його.

За це святого зловили і привели до правителя містечка і за його указом страждальцеві вибили зуби, жорстоко його побили, потім прив'язали до нього мотузки і волокли по землі. Пізніше кинули до в'язниці, де він віддав дух Богові.

Святий Великомученик Еміліян був рабом у містечку Доростіл.  Коли правитель прибув до ввіреного йому міста, він почав розпитувати, чи є там християни. Люди клялися, що в містечку немає жодного християнина.

Але Еміліан був християнином.  Під час бенкету, який влаштував імператор, він зайшов до ідольського храму і молотком потрощив  ідолів. Розлючений імператор наказав відшукати винного і його знайшли. Імператор наказав роздягнути Еміліана і жорстоко бити, потім його кинули у вогонь. Святий віддав дух, а тіло його було абсолютно не пошкоджене, навіть волосся не було спалено.

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції: 

У народі в цей день зазвичай приступали до заготівлі про запас всіляких варення і солінь. Обов'язково топили бані, парили віники з трав і квітів, змивали страдну втому.

31 липня завершувалися жнива. Серпи після цього викладали у формі кола на стислій смузі, запрошували священика для того, щоб той відслужив молебень та освятив інструменти. Потім серпи несли додому і зберігали до настання наступного року.

Прикмети:

Спека на Омеляна – в грудні будуть сильні морози.

Шишки тільки на верхівках дерева – морози будуть не раніше січня.

Листя на березі починає жовтіти – до ранньої осені.

Що не можна робити цього дня

Не можна підмітати у хаті підлогу

Не варто виходити на вулицю після заходу сонця

Не рекомендують також влаштовувати грандіозне прибирання

Не можна в цей день входити в баню з натільним хрестом. Банник - дух лазні - може прогніватися і задушити.

Що сталося цього дня

1431 — битвою на переправі під Луцьком почалася громадянська війна Великого князя Литовського Свидригайла і короля Польського Владислава-Ягайла

1498 — експедиція X. Колумба відкриває о. Тринідад.

1703  - англійський письменник і публіцист, автор роману "Робінзон Крузо" Даніель Дефо був прикутий до ганебного стовпа за злочин - "крамольний наклеп" - після публікації брошури політико-сатиричних памфлетів. Ганьба обернулася тріумфом – Дефо був закиданий квітами.

1751 — пожежа в Стокгольмі знищує 1,000 будинків.

1919 — Армія УНР та Українська Галицька армія зайняли Київ.

1924 — польський уряд заборонив вживати українську мову в державних та самоуправних установах Західної України.

1941 — Костя Паньківського у Львові обрано головою Генерального секретаріату Української Національної Ради.

1956 — ЦК КПРС ухвалив рішення щодо розвитку житлового будівництва в СРСР (початок будівництва "хрущовок").

1988 — у Бердянську, Запорізької області стартував найтриваліший в історії СРСР рок-фестиваль "РОК-ПОП-ШОУ'88", на який з'їхалися рок-музиканти з усієї країни. Заключні концерти пройшли 7 серпня.

1991 — СРСР і США підписали Договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь СТАРТ;

1994 — Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною — 6,14 м.

Хто народився цього дня

1866 — Діонісій Дорожинський, український церковний діяч, теолог, педагог.

1914 — Луї де Фюнес, французький кіноактор.

1944 — Джеральдіна Чаплін, американська кіноактриса, донька Чарлі Чапліна. Уперше знялася в кіно у віці восьми років. Перша велика роль дісталася їй у фільмі "Доктор Живаго», роль дружини героя фільму.

1962 — Веслі Снайпс, американський кіноактор.

1965 — Джоан Роулінг, англійська письменниця, що створила образ Гаррі Поттера.

Джерело