30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. На Театральній площі у Сумах правозахисники, поліція та працівники соцзахисту організували акцію, щоб розповісти перехожим про те, куди звертатися у разі потрапляння у таку ситуацію та як уберегтись від подібного.

"Лабіринт можливостей" – так назвали завдання, які мали виконати містяни. Аби пройти лабіринт учасники мали правильно відповідати на питання – як діяти у певних ситуаціях при виїзді за кордон.

"Бувають різні випадки та форми торгівлі людьми, найбільше звернень, які йдуть від потерпілих – це трудова експлуатація, менше сексуальна, ще менше – використання в порнобізнесі, але переважає трудова експлуатація. Перш за все ми розповідаємо куди можна звернутися, хто може допомогти в ситуації, що склалася. Наша організація переадресовує на суб’єктів взаємодії, які займаються і надають допомогу з того чи іншого питання, яке стосується потерпілої особи", – розповідає заступниця голови ГО "Смайл" Крістіна Сахно.

День протидії торгівлі людьми. Сумчанам розповідали як уберегти себе

Учасники акції могли переглянути інсталяцію "Невидимі", де на силуетах людей, можна прочитати історії тих, хто зіштовхнувся із насиллям. А родинний театр "Нянькіни" організували перфоменс "Неманекени".

Як подбати про безпеку

На площі працював консультаційний майданчик, де юристи розповідали про те, як можна подбати про безпеку.

"До нас звертаються зазвичай, як отримати відповідний статус, до кого звертатися, які є відшкодування порядок отримання компенсацій. Є основні поради, що ми можемо надати, щоб не опинитися в такій ситуації", – говорить юрист регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Ігор Шпак.

Поради від юриста: Завжди, під час оформлення договорів чи інших документів – один екземпляр залишати собі. Обов'язково повідомляти близьким усі дані, куди ви збираєтеся їхати й де працювати. Залишати копії документів своїм родичам. Домовлятися про час з рідними, в який ви збираєтесь дзвонити, щоб це було систематично. Придумати про всяк випадок кодове слово, яка означатиме, що потрібна допомога. Як держава допомагає постраждалим

Ті люди, які вже потрапили до такої ситуації – мають змогу отримати статус постраждалої особи та оформити одноразову допомогу. Зараз, говорить заступниця директора обласного департаменту соціального захисту населення Людмила Мусіяка, оформлюють такі документи дитині з Ямпільщини.

"Деталі я не буду поки що розголошувати, але таке звернення було, яке претендує на встановлення особи, яка постраждала внаслідок торгівлі людьми й ця людина не була за кордоном і пов’язана навіть з дитиною. Ті люди, які мають відповідний статус, отримають одноразову допомогу у розмірі трьох прожиткових мінімумів встановленої для відповідної категорії особи. Статус встановлюють на рік. Якщо його подовжують, наступного року людина знову отримає допомогу", – розповідає Людмила Мусіяка.

Зараз в області, за словами Людмили Мусіяки, 34 людини мають статус постраждалих від торгівлі людьми.

Джерело