30 липня, відновили роботу у звичному режимі стаціонарні відділення 4-ї лікарні Полтави. Від травня 2020-го у закладі приймали лише пацієнтів з інфекційними хворобами. Таке перепрофілювання тоді зробили тому, що в обласній інфекційній лікарні було багато хворих із коронавірусом, каже директор міського департаменту охорони здоров’я Сергій Котов.

Тетяну Євко зранку ушпиталили до 4-ї лікарні Полтави із гіпертонічним кризом, тобто різким підвищенням артеріального тиску. Нині її обстежили та призначили лікування.

"Ця лікарня розташована у моєму мікрорайоні, я тут проживаю. І буде, думаю, і дітям, і тим, хто провідує, краще їздити, провідувати мене. Я задоволена", - говорить пацієнтка Тетяна Євко.

Після року перерви у лікарні Полтави у звичному режимі запрацювали стаціонарні відділення

До 4-ї лікарні жінку госпіталізували тому, що у закладі відновили роботу у звичному режимі стаціонарні відділення – два терапевтичних та гінекологічне.

"Рік і три місяці наш заклад був перепрофільований на інфекційну лікарню, яка надавала допомогу хворим на кишкову респіраторну групу", - розповідає директорка 4-ї лікарні Полтави Лілія Погребняк.

"Навчилися за цей рік лікувати інфекційних хворих. Те, що для нас було зовсім незрозумілим і далеким від нас. Досвід був важливим, але ми дуже раді, що відкривається терапевтичне відділення, це основний наш профіль, те, чим ми займаємось усе своє життя", - каже завідувачка відділення 4-ої лікарні Полтави Тетяна Савчук.

Повернутися до звичної роботи у цих стаціонарних відділеннях змогли тому, що пацієнтів з інфекційними хворобами знову приймають в обласній інфекційній лікарні. У закладі поменшало хворих із коронавірусом, розповів Суспільному директор департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради Сергій Котов. А керівниця обласної інфекційної лікарні Наталія Свириденко каже: нині із підтвердженим COVID-19 у закладі 17 пацієнтів, а з інфекційними хворобами 11.

"Завжди у нас велике навантаження. А як були інфекційною лікарнею – у нас було небагато людей. Ми скучили за роботою", говорить лікарка-лаборантка 4-ої лікарні Полтави Інна Кравченко.

Доки у приміщенні гінекологічного відділення лікували інфекційні хвороби, лікарі працювали в інших закладах.

"Відчували брак практики, тому й працювали в інших закладах, щоб не втрачати свої уміння", каже завідувачка відділення 4-ї лікарні Полтави Лариса Нестеренко.

За словами керівниці закладу, у стаціонарних відділеннях 4-ї лікарні Полтави є 120 місць: 90 – у терапевтичних та 30 у гінекологічному.

Джерело