Звинувачення народного депутата, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя» Віктора Медведчука у державній зраді та передачі державної таємниці третім особам безпідставні.

Слідство досі не надало доказів провини політика і при цьому продовжує фабрикувати матеріали кримінальної справи проти нього. Про це заявив сам Віктор Медведчук під час засідання Київського апеляційного суду.

Медведчук заявив, що справа проти нього сфабрикована:

"Унікальний з усіх боків епізод, який ховається за гучним звинуваченням мене в державній зраді, ‒ це нібито передача мною державної таємниці моєму колезі при невстановлених обставинах і (далі по колу) невстановлених подіях. Незрозуміло, яким чином я отримав секретну інформацію, до якої я не маю допуску. Незрозуміло, як, коли і куди я її передав. Незрозуміло, що взагалі може підтвердити, що я якось до цього причетний,-зазначив політик. - Фактично п'ять місяців розслідування справи, а ми нічого про це не знаємо. І запити адвокатів щодо ознайомлення з цим закінчилися безуспішно".

Медведчук навіть пожартував, що така тактика слідства швидше нагадує підхід «перед прочитанням спалити». І це мало схоже на професійне збирання реальних доказів вини фігуранта кримінальної справи.

Крім того, суд першої інстанції, за його словами, прийняв рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з цілою низкою порушень. Зокрема, суд не взяв до уваги факт порушення прокуратурою строків подання клопотання про продовження запобіжного заходу.

"Про вручення клопотання про продовження запобіжного заходу. Як можна двояко тлумачити норму частини 1 статті 199 Кримінального процесуального кодексу України, де сказано (що таке клопотання подається. ‒ Ред.) не пізніше ніж за 10 днів до закінчення дії ухвали про попереднє обрання запобіжного заходу (це пов'язано з карантином у зв'язку з боротьбою з коронавірусом), у звичайних умовах-не пізніше ніж за 5 днів? Адже ні за 10, ні за 5 днів клопотання про продовження запобіжного заходу мені вручено не було, ‒ нагадав Віктор Медведчук. - Я вважаю це грубим порушенням мого конституційного права на захист. Основним Законом мені гарантовано право на захист, і воно повинно бути дотримано у всіх аспектах. В даному випадку норма, що передбачає вручення клопотання саме в такий час, за стільки-то Днів, є обов'язком для органів слідства, прокуратури і гарантією дотримання конституційного права на захист».

Друга обставина, на яку звернув увагу опозиціонер, ‒ це формулювання самого клопотання. Прокуратура вимагала продовжити домашній арешт Медведчуку " до 2-х місяців». Тобто фактично ще на кілька днів, поки сукупний термін домашнього арешту не досягне двох місяців. А Печерський районний суд міста Києва продовжив запобіжний захід ще " на 2 місяці».

"Говорити можна все що завгодно, але, що таке "ДО" і "НА" ‒ детально викладено в інструкції Міністерства юстиції України з розгляду судових справ. Більше того, два експертні висновки, які долучені сьогодні до матеріалів справи, свідчать, що "ДО" ‒ це аж ніяк не до 7 вересня, а тільки до 13 липня. Так викладено в клопотанні:" до двох місяців»", ‒ звернув на це увагу суду Медведчук.

Оскільки клопотання було схвалено Генеральним прокурором саме в такому формулюванні, як зазначено вище, то слідчий суддя не мав права приймати рішення, яке виходить за рамки клопотання, і продовжувати запобіжний захід ще на 2 місяці. Більш того, якщо органи слідства мали на увазі якесь інше формулювання, але не змогли викласти текст резолютивної частини свого клопотання зрозуміло і конкретно, відповідно до закону (а мова йде про гучну політичну справу, якою, за словами Медведчука, займаються 49 слідчих і 16 процесуальних керівників), то тим самим вони лише продемонстрували відкриту неповагу до суду.

«Я впевнений, що це демонстрація неповаги до суду. І ця обставина свідчить на користь того, що рішення судді Печерського районного суду міста Києва про продовження запобіжного заходу підлягає скасуванню», ‒ заявив Віктор Медведчук.

За словами політика, фабрикацією справи проти нього займається Служба безпеки України за вказівкою безпосередньо глави держави.

"Служба безпеки України, проводячи розслідування з моменту реєстрації, з 11 березня до 26 квітня, сфальсифікувала цю справу, були сфабриковані матеріали, через 14 днів після цього були відображені в матеріалах підозри. СБУ за вказівкою Президента Зеленського і його команди ще в 2019 році почала незаконні, злочинні дії щодо депутатів фракції "опозиційна платформа ‒ за життя", ‒ зазначив опозиціонер у своєму зверненні до суду. - У ЗМІ повідомлялося і повідомляється досі, що були задіяні всі механізми незаконних дій з боку СБУ, щоб виконати завдання, поставлені Президентом України. Саме СБУ, підтримана потім прокуратурою, зробила все, щоб сфабриковані матеріали справи з неприпустимими доказами стали предметом розгляду і в суді першої інстанції, і сьогодні в Київському апеляційному суді».

Медведчук назвав політичними репресіями з боку Служби безпеки України кримінальну справу проти нього і зазначив, що саме його політична діяльність як опозиціонера викликає сьогодні такий опір з боку влади.

"Вважаю, що злочинна діяльність СБУ, яка була спрямована на фальсифікацію цих матеріалів, ‒ це не що інше, як кримінальне переслідування опозиції і політичні репресії. Саме таким чином я сприймаю все те, що сьогодні відбувається», ‒ резюмував він.

Але незважаючи на те, що Віктор Медведчук у судовому засіданні аргументовано розбив усі докази сторони обвинувачення, Київський апеляційний суд залишив у силі рішення Печерського районного суду міста Києва, який продовжив опозиційному політику домашній арешт. 

Джерело