Понад 5 мільйонів гривень не вистачає на заробітну плату працівникам міського стоматологічного об’єднання у Кропивницькому до кінця 2021 року. За підрахунками керівника об’єднання Володимира Ярового, щомісяця потрібно 1 мільйон 400 тисяч гривень. Платні послуги та підписаний з Національною службою здоров’я України контракт приносять вдвічі менше. Суспільне з’ясовувало, який вихід із цієї ситуації бачать лікарі та керівниця міського управління охорони здоров’я.

У стоматологічному об’єднанні працюють 146 медиків, 37 з яких – лікарі.

За контрактом з Національною службою здоров’я, за словами тимчасового виконувача обов’язків директора Володимира Ярового, щомісяця отримують 175 тисяч гривень: ”НСЗУ платить по контракту тільки за ургентну допомогу, все інше – платні послуги. Влітку, у період відпусток, заробляємо близько 500 тисяч. Ми переведені, фактично, на госпрозрахунок”.

Стоматологічне об’єднання у Кропивницькому недофінансоване на понад 5 мільйонів

Тарифи платних стоматологічних послуг затвердили 2020 року – розповів Суспільному лікар Ігор Ларіонов. З його слів, план на зміну – 1500 гривень: ”Немає прозорості, ми не знаємо – куди йдуть ці гроші. Пару місяців затримували виплату зарплати, пару місяців ми за свої гроші купували перев’язочний матеріал, ліки. Зараз ситуація краща – зарплату видали, почали давати матеріал. Але це одноразова дія. Що буде далі, ми не розуміємо”.

Лікарка Людмила Вечеровська стоматологом працює 36 років. Розповіла, що отримує 5 тисяч 200 гривень заробітної плати. З її слів, згідно плану, щомісяця мають надавати платних послуг на суму 40 тисяч гривень: ”Але ж нам нічого не дають для того, щоб щось могли заробити. Машини всі старі. Думаю, вони давно списані. Нічого не замінили, ремонту немає. Ми все купуємо самі: спирт, бори, наконечники, розхідний матеріал, фотополімерні лампи, рукавички”.

Пацієнтка Ліна Непомняща розповіла, що лікується в стоматоб’єднанні 35 років на тому самому обладнанні.

Стоматологічне об’єднання перебуває на балансі міста. За підрахунками Володимира Ярового, щомісяця на зарплату працівникам не вистачає майже 700 тисяч гривень. Сказав, що у липні це питання вирішила міська рада: ”Виділили нам 2 мільйона на заробітну плату, і 163 тисячі на медикаменти, компенсацію послуг пільговикам та інші потреби”.

За інформацією, наданою Суспільному начальницею міського управління охорони здоров’я Оксаною Макарук, на зарплату працівникам стоматологічного об’єднання в першому півріччі 2021 року потрібно було 7 мільйонів 400 тисяч гривень. Від Національної служби здоров’я отримали 6 мільйонів: ”Гроші, які вони заробляють, треба спрямувати не лише на заробітну плату, а ще й на витратні матеріали, на медикаменти. Якщо колектив покаже своє бажання працювати належним чином, ми розробили проєкт проведення ремонтних робіт в цьому приміщенні. А далі, найближчими роками, оновимо матеріально-технічну базу”.

Оксана Макарук додала, що за перше півріччя 2021 року стоматологічне об’єднання отримало на 4 мільйони гривень менше прибутку, ніж за перші пів року у 2020-му. Торік одна стоматологічна послуга, згідно тарифу, коштувала 9 гривень, у нинішньому – 116.

Керівник об’єднання сказав, що від початку карантину, з березня минулого року, кількість пацієнтів зменшилась: у 2019 році поліклінічне об’єднання відвідали 104,5 тисячі пацієнтів, майже 49 тисяч з яких – за перше півріччя. За перше півріччя 2021 року – 35 тисяч людей.

Що відомо

"Менше пацієнтів та борги". У Кропивницькій міськраді розповіли про проблеми стоматполіклініки.

Читайте також У Кропивницькому операційний блок лікарні швидкої допомоги потребує ремонту. Нічим платити за комуналку. Кропивницька райлікарня недофінансована на понад 2,5 мільйона. "Залишати стільки працівників не бачу потреби". Голова Долинської – про закриття пологового.

Джерело