Україна та Королівство Бельгія уклали Меморандум про співпрацю у морських екологічних дослідженнях, відповідно до якого Україна отримає наукове морське судно.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Відповідно до умов українсько-бельгійського меморандуму про взаєморозуміння у сфері охорони та відтворення вод і раціонального використання водних ресурсів, Бельгійський королівський інститут природничих наук передасть Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України дослідницьке судно "Бельгіка". За повідомленням Міндовкілля, судно 1984 року побудови перебуває у хорошому стані та має унікальне вбудоване обладнання, зокрема, високоточні ехолоти.

Бельгія надасть Україні наукове судно для дослідження Чорного та Азовського морів

Крім того, меморандум передбачає посилення співпраці українських та бельгійських вчених щодо спільного вивчення Чорного моря, зокрема проблеми підняття рівня сірководню. Водночас бельгійська сторона запрошує українських фахівців долучитися до дослідницьких робіт у Північному морі.

"Охорона морських екосистем включена до екологічного блоку Угоди про асоціацію Україна-ЄС, згідно з яким наша держава має здійснювати регулярний морський моніторинг за європейськими стандартами. Наразі Україна впроваджує положення Рамкової Директиви ЄС про морську стратегію для поетапного досягнення гарного екологічного стану морського середовища. Дякуємо бельгійській стороні за таку допомогу, що посилить екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів", – заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Читайте також Криголам із Британії. Що відомо про купівлю наукового судна для антарктичної експедиції.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело