На Звенигородщині, біля села Мар’янівка, де розташований географічний центр держави, зводять архітектурний об’єкт "Серце України".

Про це повідомила власна кореспондентка Суспільного з місця події.

25 пар металевих крил символізують області України та півострів Крим. Вони прикрашені автентичним орнаментом вишивки кожного регіону.

На Черкащині зводять

За словами працівника підрядної організації Артура Вєдєрнікова , конструкція вагома та потребує серйозного кріплення:

"Дуже важка конструкція. Щоб її змонтувати, робили велику яму, ставили бетонні опори, палі, анкери, до яких прикріпляється конструкція. Це все залили бетоном, аби основа була міцною і стійкою", – розповів Артур Вєдєрніков.

Навколо крил нині укладають плитку та встановлюють бордюри. Олександр Дядюха на об’єкті працює місяць:

"Раніше я працював на ремонтах шкіл та садочків, а от із таким маю справу вперше. Об’єкт немаленький, буде привабливий і для туристів, і для населення місцевого", – зазначив чоловік.

Всередині конструкції розташовуватиметься металеве серце та чотири звукові колонки. Поруч із об’єктом – найвищий 52-метровий флагшток на Черкащині.

"Зараз проводимо роботи з благоустрою території та озеленення. Виконуємо земляні роботи, щоб провести освітлення. Працює близько 50-ти робітників протягом місяця", – розповів інженер підрядної організації Вадим Черниш.

На об’єкті також буде тактильна навігація та аудіогід, аби "Серце України" було доступне для людей із інвалідністю. За словами очільника області Олександра Скічка, об’єкт зводили за кошти доброчинників:

"На Черкащині розташований географічний центр України, але мало хто про це знає. Аби реалізувати проєкт, ми зібрали меценатів Черкащини та інших областей України. Навіть бізнеси, які не мають своїх центрів в області, із задоволенням доєдналися. Об’єкт збудований без залучення державних коштів", – зауважив він.

Проте, за інформацією майданчика електронних закупівель "Прозорро" , обласний Департамент будівництва із травня по червень 2021 провів кілька закупівель, що стосуються об’єкту. Так, виготовлення проектно-кошторисної документації вартувало 97,2 тисячі гривень (48,6 за один комплект документації та стільки ж за інший).

Ще 49 тисяч спрямували на виконання робіт для дослідження ґрунтів та інженерних експертиз.

Авторка Тетяна Недбайло

Що відомо Раніше на туристичному форумі в Суботові презентували мобільний додаток з аудіогідом "Подорожуй Черкащиною", навігаційні таблички та арт-об'єкт "Серце України". Також на заході обговорили, як заохочуватимуть туристів їхати на Черкащину.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також "Не є критичною": вулицю Автомобілістів у Черкасах цьогоріч не ремонтуватимуть Мистецтво доступне для всіх: у Черкасах люди з інвалідністю ліпили з глини

Джерело