Дванадцять мешканців будинків, що на Заводській, 35, прийшли на сьому чергову сесію Миколаївської міської ради. Скаржаться, що їхні будинки з усіх боків оточені підприємствами, що займаються перевалкою зерна. Від цього у квартирах пил та бруд, а також шум, що не дає відпочити ані вдень, ані вночі.

У руках люди тримають плакати: "Ми маємо право на чисте довкілля?", "Конституція вибірково чи для всіх?" та інші.

За адресою Заводська, 35 розташовані три будівлі – корпуси № 1, 3, 5.

Прийшли до депутатів. Жителі будинків, що на вул. Заводській, 35 в Миколаєві, вимагають відселення

"У нас проблеми з очами, тому що йде пил зерновий, наші бронхи забиті пилом. Ми прийшли на цю сесію, щоб депутати та Олександр Сєнкевич помогли розв'язувати цю проблему. Ми вимагаємо відселення. З 2016 року боремося за своє існування", – розповіла Тамара Немяченко.

З трибуни виступили Наталя Дем'яненко, представниця жителів будинків, що на вул.Заводська, 35. Жінка розповіла, що 13 серпня 2018 року міський голова запропонував: “відселення мешканців 42 квартир” ми були на сесіях, на комісіях, але до цього часу воно так і не вирішено. Перед відкриттям галереї 24 вересня 2019 року мешканців чотирьох квартир відселили з цієї зони. 21 липня 2021 року ми провели попереджувальну законну акцію - перекриття дороги фурам із зерном на миколаївський комбінат хлібопродуктів для вирішення питання про наші житлові умови.

За словами депутата Миколаївської районної ради від партії "Слуга народу" Олександра Дяченка, цю проблему повинно вирішувати не тільки місто, підприємство, що розташоване біля житлових будинків, але і область, а також і держава. Тому що інвестор, який би хотів купити територію під житловими будинками, йому не цікава територія саме житлових будинків, йому цікаво — що поруч розташований садочок порту, і він перебуває у державному підпорядкуванні. Якщо держава виведе його з-під своєї компетенції і віддасть усю цю територію місту разом з будинками, тоді інвестору буде цікаво.

Депутат міськради від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Владислав Чайка, запропонував виділити з бюджету Миколаєва гроші на придбання житла.

Міський голова Олександр Сенкевич заявив, що немає юридичної можливості купувати житло за бюджетні гроші, якщо люди не стоять у черзі, не є переселенцями або членами сім'ї загиблих учасників АТО / ООС, учасниками ліквідації та жертв аварії на ЧАЕС і т.д.

Глава фракції "Партія Шарія" Тетяна Кравчук запропонувала звернутися з цього приводу до народних депутатів, щоб вони допомогли знайти вихід із ситуації. Також вона попросила мера Олександра Сєнкевича доручити екологічній інспекції перевірити всі довколишні підприємства на відповідність екологічним нормам. Мер підтримав пропозицію Кравчук щодо звернення до центральної влади, але перед тим, запропонував обговорити це питання на комісії.

Що відомо Перемови стосовно відселення жителів будинків на вулиці Заводській, 35 ведуться з 2019 року. Тоді Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич на другому пленарному засіданні п’ятдесят першої сесії міської ради 20 березня 2019 року сказав, що "не має ані законних підстав, ані коштів у бюджеті для того, щоб переселити всіх у нові квартири". Керівництво "Миколаївського комбінату хлібопродуктів" планує днями зустрітися з Миколаївським міським головою Олександром Сєнкевичем і головою Миколаївської обласної державної адміністрації Віталієм Кімом, щоб вирішити питання щодо відселення жителів будинку № 35, що на вулиці Заводській. Про це стало відомо під час зустрічі ініціативної групи з генеральним директором "Миколаївського комбінату хлібопродуктів" Цой Ха Йонгом 22 липня.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Джерело