Городи та подвір’я жителів вулиці Миру та однойменного провулку в селі Гвардійському Хмельницького району після злив затоплює дощовою водою. Місцевий житель Сергій Гарматюк розповідає: вода йде стрімким потоком з траси і вимила на всипаній щебенем вулиці глибокі канави.

У найнижчій точці вулиці Миру б’є джерело й тече струмок. Місцева жителька Віра Пісоцька говорить: цю низину, людські городи й подвір’я під час злив затоплює дощовою водою, яка тече з усього села. Жінка додає: до своєї дочки, яка мешкає на три хати вище, під час дощу не дійде.

«Води в коліно. Ми, щоб перейти до дочки, йшли по коліна в воді. І такий же потік, велика ріка, йде з самого верху. Ріка, не потічок, а ріка, яка вимиває і зносить все», - розповідає жінка.

Зробили водопад: у селі на Хмельниччині люди не задоволені ремонтом центральної дороги

Автівка сюди не заїде, продовжує Віра Пісоцька. Та й ніхто з місцевих не ризикне сюди їхати. Коли ж хтось із заїжджих втрапляє на вулицю чи провулок Миру, машину доводиться, каже, з багна й води витягати.

«Не дай Бог пожежі чи хтось захворіє – сюди не заїхати, і не виїхати», - додає вона.

Ще одна жителька вулиці Людмила Гарматюк говорить: хворіє і «швидку допомогу» час від часу доводиться викликати. До її хати, дарма що оселя не в низині, машина медиків не доїжджає, каже жінка.

«Вона доїжджає до траси, стає, і мене звідси треба виносити. А як вона сюди під’їде? Навіть виїхати своєю машиною, то не виїдеш, бо там трамплін зробили, так асфальт на центральній дорозі клали», -жаліється жителька Гвардійського.

Дощова вода вимила на всипаній щебенем дорозі глибокі яри, додає Сергій Гарматюк. Та навіть ділянку, яку, розповідає, жителі села самотужки вимостили цеглою.

«Оце вода так вимила, такі рови поробила Тут в нас, коли дощ йшов, не те шо щебінь, а навіть цеглу несло», - каже чоловік.

Він зізнається: після дощу вони з дружиною з хати не виходять.

«Річка, річка тече! Ну, якщо ми знаємо брід, і то, якщо в ту яму втрапити, то можна впасти. А ввечері тут як пройти? Тут же вбитися можна», - каже Сергій Гарматюк.

Під вимитою канавою, продовжує Віра Пісоцька, прокладений газопровід.

«Ще сантиметрів десять-п'ятнадцять - і газова труба буде зверху. Якщо станеться прорив, то все село залишиться без газу», - каже вона.

Жителька вулиці Миру Людмила Сорнюк згадує останню зливу: «Вода йшла з такою силою, шо каміння все забрала. Синові пішла аж поза хату. В мене то відмостка від забору, то не так дісталося».

Її син Олександр додає: дощова вода й раніше докучала жителям вулиці й провулку Миру. Тому, каже, три роки тому місцеві зібралися й самотужки встановили загату біля траси.

«Зібралися люди, купили пасинок – стовпа бетонного – закопали, забетонували, все культурно зробили, вода вже не тікала сюди. Була дорога, можна було заїхати сюди нормально. Вода собі стікала центральною дорогою до річки й нікому не заважала», - каже чоловік.

Того стовпа викопали дорожники, коли асфальтували трасу, розказує заступниця голови Гвардійської сільської ради Ольга Багінська. Бо, продовжує, він заважав ремонту. Про ситуацію з затопленнями вулиці та провулку Миру в сільській раді, каже, знають.

«Це питання знаходиться на контролі Гвардійської сільської ради, ми знаєм про цю проблему, ця проблема не тільки на цій вулиці, є ряд інших вулиць, які затоплюються, коли йдуть дощі. Плануємо закупити суміш – це вже в процесі роботи ремонту доріг. Також ШБУ-56 має повернутися, доробити ремонт - зробити з’їзди, підбити дорогу», - говорить посадовиця.

Фахівець зі зв’язків з громадськістю Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Юлія Манзяк пояснює: автошлях територіального значення «Чернелівка-Городок-Смотрич» ремонтують окремими ділянками, і в Гвардійському ремонт ще не завершений.

«Підрядник обов’язково повернеться, оскільки, за договором, він там ще має виконати влаштування залізобетону на з’їздах, укріплення узбіч, встановлення нових дорожніх знаків та нанесення дорожньої розмітки. Згідно договору, ремонтні роботи мають бути завершені до кінця поточного року, але, природно, що впораємося ми протягом будівельного сезону – у найближчі два місяці», - каже жінка.

Водостік у Гвардійському, додає Юлія Манзяк, проєктом не передбачений, та коли будівельники упорядкують з’їзди, вода не стікатиме настільки стрімко.

Читайте також Повалені дерева та пошкоджені покрівлі: наслідки негоди на Хмельниччині Хмельницький у воді: підтоплена багатоповерхівка та затоплений ринок. Як вирішуватимуть проблеми Новий статут районної лікарні: чому це питання "роз'єднало" депутатів Хмельницької райради

Джерело