У 2021 році три житомирські виші – Житомирський держуніверситет імені Івана Франка, Житомирська політехніка та Поліський національний університет – отримали більше 2 тисяч бюджетних місць.

Секретар приймальної комісії Житомирського державного університету Роман Денисюк розповів кореспондентам Суспільного, що їхній навчальний заклад отримав цьогоріч майже 600 бюджетних місць. Причому на деякі популярні серед абітурієнтів спеціальності держзамовлення було меншим, а на менш популярні – більшим.

"У нас максимальні обсяги замовлення складали 595 місць, – говорить Роман Денисюк. – Є факультети, які не зовсім популярні, але державне замовлення на них було досить великим. Наприклад, біологія – 40 державних місць, хімія – 37 державних місць, дошкільна освіта – 39 державних місць. Українська мова. Є освітні програми, де невелика кількість державних місць. Це такі топові освітні програми, як філологія, іноземна мова, англійська, журналістика, психологія. Там максимальні обсяги у нас були не дуже високі – близько 20 місць. І в районі похибки 10% ми отримали також державне замовлення по цим спеціальностям".

Цьогоріч три житомирські виші отримали більше 2 тисяч бюджетних місць

Абітурієнтка Руслана Ковальчук вступила на бюджет в університет Івана Франка – вчитиметься на факультеті журналістики. Про те, що пройшла на державну форму навчання, дізналася, каже, зі свого електронного кабінету.

"Подзвонив навіть професор кафедри і особисто привітав мене. Було дуже приємно. Я не очікувала. Потім вже плакала від щастя. Якби я навіть дізналася, що не бюджетне місце, то все одно б пішла сюди на цей факультет на спеціальність "Українська мова і література", – розповіла кореспондентам Суспільного Руслана.

А от Валерія Воскобойник вчитиметься на бюджеті в Поліському національному університеті. Вступати сюди дівчина приїхала з Вінницької області.

"Я з кінця 10-го класу мріяла бути ветеринаром, бо дуже люблю тварин, – каже дівчина. – У мене вдома є собака і декоративний домашній щур. Якось мій пес захворів, я його лікувала, давала пігулки – і він одужав. Якщо чесно, то я не очікувала, що вчитимусь на державному, бо думала, що не пройду по балам. Але, коли я побачила, що зарахована на бюджет, то була дуже щаслива. Вся моя родина була щаслива".

У коментарі Суспільному секретар приймальної комісії Поліського національного університету Сергій Вербельчук сказав, що їхній виш отримав менше бюджетних місць порівняно з минулим роком.

"Якщо брати в цілому по університету, то це 700 бюджетних місць за усіма рівнями. Це дещо менше, ніж минулоріч. В межах 60 бюджетних місць отримали на агрономію і технологію виробництва переробки продукції тваринництва. Дещо менше – на ветеринарну медицину і лісове господарство. На економічні спеціальності бюджет зовсім низький. На такі спеціальності, як облік, підприємництво, торгівля, біржова діяльність, економіка – бюджетних місць взагалі нема", – говорить секретар приймальної комісії Поліського університету.

Найбільше бюджетних місць серед згаданих трьох вишів отримав держуніверситет "Житомирська політехніка". Серед найзатребуваніших державою – сфера ІТ та технічні спеціальності.

"За всіма рівнями ми отримали 765 державних місць. В цілому, якщо говорити про кількість бюджетних місць, то переважно "IT" та технічні спеціальності отримали максимальний обсяг державного замовлення. Який ми очікували, такий і отримали. Цьогоріч економічних та суспільних спеціальностей було менше, тому й держзамовлення на них було меншим", – розповів Суспільному секретар приймальної комісії Житомирської політехніки Анатолій Дикий.

Перебуваючи з робочою поїздкою 29 липня у Житомирі, Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет сказав, що під час вступних кампаній завжди є спеціальності, які не користуються попитом в абітурієнтів.

"Не хочу озвучувати неперевірені дані, але така спеціальність як вчитель фізики, математики або ж хімії завжди слабше затребувана в абітурієнтів. Бо це складні спеціальності. Особливо, якщо зважити на те, що більшість вакансій, де можна працевлаштуватися за цією спеціальністю, пропонують у сільській місцевості. Тому з цим трішки складно. Вчора (28 липня – ред.) на вечір ми зробили підсумковий зріз по базі вступників. У нас найбільша за останні роки наповненість бюджетних місць – майже 65 тисяч", – поінформував міністр.

Ще по темі

У житомирських вишах працюють консультаційні центри для вступників.

У Житомирі стартувала вступна кампанія до закладів вищої освіти

Цьогоріч найпопулярнішими в житомирських вишах стали аграрні спеціальності, журналістика, мови та ІТ.

Джерело