Підприємці ринку на вулиці Чарівній у Шевченківському районі Запоріжжя 29 липня вимагали припинити стихійну торгівлю за межами ринку. Для цього викликали поліцію.

Поліцейські приїхали за викликом на ринок поблизу зупинки транспорту «вулиця Заводська». У ряду “стихійників” між трамвайною та залізничною коліями були ті, які продавали зокрема товар, що псується в спеку, каже підприємниця Ніна Бубнова.

"Нікого ми не проганяємо, в жодному разі! Будь ласка, заходьте на ринок, є місця. Тут багато вільних столів, місця в павільйонах — м’ясному, молочному. А люди стоять — плюс сорок на вулиці, а вони з землі продають молочну продукцію. Це неправильно", — наголосила Ніна Бубнова.

Запорізькі підприємці мітингують проти стихійної торгівлі

Підприємиця Людмила Борисенко зазначає, правила мають бути для всіх. Торгувати може будь-хто, просто робити це потрібно згідно з законом, сплачуючи податки: "Є бабусі, які привезли свою городину, по п’ять гривень платять за місце. Це ж невеликі гроші! З тієї суми, яку вона наторгує. А є люди — по 20-30 тисяч платять. Це просто залежить від обсягу товару".

За словами правоохоронців, люди, які торгують у невстановлених місцях, пояснюють це тим, що не знають, де межі ринку або кажуть, що всі дозволи у них є, але не з собою. Із сімох “стихійників”, яких питали журналісти Суспільного, прокоментувати ситуацію погодилися двоє.

Дмитро Ващенко, який продає на "стихійному" ринку, пояснює, мітинги відбуваються через конфлікти між торговцями: "В одних торговців, припустимо, ціни вищі, в інших — менші. Вони прикриваються тим, що нібито це — стихійна торгівля, що тут не можна торгувати.

А продавчиня "стихійного" ринку Ксенія запевняє, що право продавати має, адже місце, на якому стоїть — також ринок: "Взагалі-то це ринок. Тому що ми платимо за місце, платимо за лабораторію, платимо за всі аналізи. Я теж маю право продати 3-5 пакетиків сиру. Я не перекуповую товар, це моє. Хтось має право продавати, а хтось — ні. От зараз вони ходять і “колотяться”, мене кудись заганяють".

Юрій Проценко, директор торговельного майданчика Шевченківського району КП "Запоріжринок" розповідає, близько 40-50-ти торговельних точок незаконно торгують навколо торговельного майданчика.

"Товар цих людей не перевіряється за якістю. На території ринку достатньо торговельних місць. Але все одно ці люди намагаються торгувати за межами торговельного майданчика. От зараз рейд відбувся, а через півгодини-годину вони знову стануть на свої місця. Всі відходи викидають на тротуари", — зауважує Юрій Проценко.

Олена Лебединська, речниця відділу комунікації ГУ Нацполіції в Запорізькій області телефоном розповіла журналістам Суспільного про те, що, у результаті виклику, поліцейськими було складено два адмінпротоколи.

"Відносно двох громадян були адміністративні матеріали за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушення державних стандартів, норм і правил благоустрою населених пунктів. Санкція за статтею передбачає накладання штрафу від 340 до 1360 гривень", — додала речниця.

Група підприємців Шевченківського ринку повідомила журналістам Суспільного, що вони продовжуватимуть боротьбу зі стихійною торгівлею.

Що відомо Протидію стихійній торгівлі здійснює запорізька поліція. Про це повідомили у відділі комунікацій Нацполіції в області. 8 липня торговці з вулиці Жуковського повернулися на місце праці попри те, що напередодні поліція заборонила торгувати тут. Ситуація виникла внаслідок акції протесту групи працівників Центрального ринку, які вважають це місце торгівлі стихійним.

Джерело