Чи можливо втілити в Україні проєкт концесійних доріг? Детальніше про це розповів юрист Андрій Вігірінський у програмі «Що далі?» на каналі «Знай24».

Передусім експерт пояснює, що таке взагалі концесійна дорога і як вона будується. «Ось якщо ми говоримо, що прийде іноземний інвестор, який побудує тут дорогу – інфраструктурний об'єкт... І ось цей інфраструктурний об'єкт буде окупатися у нього за рахунок проїзду», - розповідає він і додає, що у разі недостатнього товаропотоку чи браку пасажирів потрібно виплачувати компенсації.

Тобто, констатує Вігірінський, має бути інвестор, мають бути фінансові вкладення і передусім взагалі зацікавленість у розвитку української транспортної магістралі, а її немає. «У будь-якому військовому збройному конфлікті будь-який терористичний акт так чи інакше завжди чіпляє об'єкти критичної інфраструктури», - підкреслює юрист.

Вігірінський пояснив, чому інвестори не будуть будувати в Україні концесійні дороги

Він зазначає, диверсії зазвичай роблять саме на стратегічно важливих об’єктах інфраструктури: дорогах, мостах, залізницях, газопроводах, нафтопроводах. «Вибух – все, немає концесійного об'єкта. Відповідно, є сенс? Або, може бути, це ризик – інвестувати гроші?», - слушно запитує Вігірінський.

Юрист підсумовує, що інвесторам немає сенсу будувати в Україні концесійні дороги для пасажирського транспорту та вантажів, адже країна у стані війни – це завжди ризик.

Джерело