Встановити другий лінійний прискорювач планує Чернігівський центр сучасної онкології. Проект рішення про надання дозволу на отримання кредиту медичним закладом вчора розглянули депутати області на погоджувальній раді. Нагадаємо, у 2018 році у центрі онкології запрацював перший лінійний прискорювач. Це апарат, який дозволяє опромінювати саму пухлину, не зачіпаючи здорові тканини довкола. На нього витратили понад 100 млн грн з державного, обласного бюджету та благодійної допомоги. Навіщо центру онкології другий лінійний прискорювач, скільки він коштуватиме, та чи дозволила облрада взяти кредит, – читайте далі.

«На сьогодні лікується близько 70 пацієнтів, а по всім мануалам та стандартам прописано, близько 50 пацієнтів », – говорить Наталія Крічфалушій, завідувачка відділення променевої терапії.

Лінійний прискорювач відділення променевої терапії Чернігівського центру сучасної онкології отримало у 2018 році. Зі слів завідувачки Наталії Крічфалушій, на ньому лікують 80% пацієнтів, які потребують опромінення, на рік в середньому – 800 онкохворих. Перші місяці роботи він обслуговував 4 пацієнтів на день, нині – 70. І це майже в половину більше його заявленої потужності. Через це деталі швидше виходять з ладу.

«І не проблема його поремонтувати, проблема, що під час ремонту, усі пацієнти чекають на лікування », – пояснює Олександр Шевчук, медичний фізик радіологічного відділення променевої терапії.

Щоб уникнути зупинки в лікуванні пацієнтів та збільшити їхню кількість, у центрі онкології розраховують на другий такий апарат. Придбати його планують у кредит. Поки в документі йдеться про понад 28 мільйонів гривень на ремонт даху центрального корпусу та реконструкцію бункеру під другий прискорювач.

Другий лінійний прискорювач: навіщо він Чернігівському онкоцентру та для чого гроші в кредит «Фінансування закладу через НСЗУ та інші джерела доходу закладу дозволяють нам використовувати саме кредитні гроші в майбутньому », – говорить Юрій Шень в.о. генерального директора «Чернігівського медичного центру сучасної онкології».

Бункер планують розмістити там, де раніше стояв інший апарат для опромінення.

За словами Наталії Крічфалушій, це приміщення вже пристосоване до розміщення лінійного прискорювача і не потребує кардинальної реконструкції. Тут є три окремих кімнати - для самого агрегату, приміщення, де розташовуватимуться основні його механізми або ж, як їх називають «мізки ». У третій кімнаті буде пультова. Починати ремонт бункеру планують вже цього року, якщо обласна рада дасть дозвіл на отримання кредиту. Відповідний проект рішення вчора розглядали на погоджувальній раді облради.

Погоджувальна рада відправила проект на доопрацювання. За словами заступника голови облради Дмитра Блауша, банк відмовив центру онкології придбати сам лінійний прискорювач на умовах лізингу, однак готовий надати кредит на будівництво. Обласна ж рада – за комплексне розв'язання питання.

«Сьогодні всі лікарні знаходяться у прямих міжбюджетних відносинах з НСЗУ і отримують гроші, отримують прибуток. Чи не буде заручником облбюджет та обларада і виглядати як охоронець цих грошей, які має потім у разі неспроможності лікарні віддавати.Тому ми вважаємо, що це питання трошки не доопрацьоване. І робити це приміщення, не маючи самого лінійного прискорювача, теж немає сенсу », – пояснює Дмитро Блауш заступник голови облради.

Читайте також:

За 3 роки після сеансу: у Чернігові масажистку підозрюють у ненавмисному вбивстві клієнтки

Джерело