Гончарству, народній витинанці та декоративному розпису навчають людей з інвалідністю у Черкасах. Навчання відбуваються у Галереї народного мистецтва. За сорвами речниці проєкту "Ми бачимо світ на дотик" Наталії Давиденко, таку можливість отримали після перемоги у конкурсі Українського культурного фонду.

Захід відвідала й Анастасія Новакова. Розповіла, що матеріал, з якого ліпила, піддався не одразу, та поруч була її натхненниця — мама Тетяна.

Мистецтво доступне для всіх: у Черкасах люди з інвалідністю ліпили з глини

"Для мене найголовніше — мотивація моєї доньки для того, щоб вона вірила в себе. Те, що вони можуть зробити щось нове – воно підіймає їх на такий собі п’єдестал і мотивує", — поділилась Тетяна Новакова.

Анастасія додала, що кожен рух пальцями – це великий крок. Під фартухом у дівчини вишиванка, за словами Насті — для створення святкового настрою.

Ліпив фігури і Тарас Крамний, який не бачить з дитинства, та матеріал відчуває на дотик:

"Якщо налагодити контакт з глиною, то вона, звичайно, піддаватиметься. По-перше, це для себе щось нове відкриваєш, а по-друге, я спілкуюся з людьми і в мене є причина «вийти на люди»".

Свій виріб Тарас показав викладачці курсу Галині Тимошенко:

"Я поправила лише там, де він не чує, де треба загладити. А взагалі для людини незрячої ідеальна робота", – розповіла пані Галина.

Галина Тимошенко зауважила, що люди з інвалідністю мають відмінні тактильні відчуття.

Голова обласного осередку майстрів народного мистецтва Ольга Мартинова пояснила, що ці заняття і створили для того, аби вони їх розвивали, а в майбутньому отримали ще й нову професію.

"Ми отримали від Українського культурного фонду документи на те, що ми пройшли. За чотири місяці вони створять поробки, а потім ми зробимо виставку з їхніми роботами. Якщо будуть такі достатньо творчі люди, ми будемо їх документи подавати до національної спілки і атестувати їх на майстрів", — розповіла Ольга Мартинова.

Наталя Давиденко поділилась, що хоче опанувати декоративний розпис. Вона речниця цього проєкту, а також його учасниця:

"До травми я навчалася у національному університеті Богдана Хмельницького за напрямком декоративно-прикладне мистецтво, тому для мене ця тема вже є близькою".

За словами Наталії Давиденко, заняття триватимуть до листопада, а за цей час учасники зможуть безоплатно брати участь у виставках-продажах, фестивалях та отримувати творчу підтримку майстрів.

Голова обласної організації українського товариства сліпих Алла Козлова додала, що все заради того, аби вони вірили у свої сили.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Грають в дартс та засмагають: на Черкащині діє табір для пенсіонерів Найбільше в світі поселення трипільської культури досліджують на Черкащині У черкаському музеї АТО з'явилися нові експонати

Джерело