У липні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку. Тепер замість 80 відсотків лісгоспи відраховуватимуть до бюджету 50% чистого прибутку, решта залишається у лісівників. У студії Українського радіо Херсон головна фахівчиня сектору зв'язків зі ЗМІ Державної служби з надзвичайних ситуацій області Оксана Федоренко та керівниця Херсонського облуправління лісового та мисливського господарства Тетяна Касіч розказали про нововведення у своїй роботі цього року та про те, як боротись із лісовими пожежами.

Як розповіла Тетяна Касіч, із 50% бюджету, що залишаються на підприємстві, 30% передбачено на розвиток: нове обладнання, озброєння, спецодяг.

Ліси Херсонщини: з 50% чистого прибутку – більше половини грошей піде на розвиток лісгоспів

«На сьогоднішній день навіть ті 20 %, які були раніше, ми направляємо на розвиток. За останні 2 роки ми придбали 4 квадрокоптери, радіостанції, 3 автомобілі. Ми зараз кожен момент намагаємося використати, щоб щось було нове і полегшило працю лісівника», - розповіла Тетяна Касіч.

За словами Оксани Федоренко, з початку року на Херсонщині зафіксовано 365 пожеж на площі 144 гектари. В цю статистику входять і суха трава, лісосмуги і пожнивні залишки, очерет, сміття і, звичайно, ліси. Жінка каже, що минулого року на цей час було зафіксовано більше 700 пожеж.

Як говорить Тетяна Касіч, правила пожежної безпеки в лісах України існують з 1995 року. Сьогодні проходить процедура їх оновлення. Наразі спеціалісти працюють за чинними і в них визначені критерії до гасіння і вимоги до пожеж в лісах. Відповідальність у першу чергу адміністративна. Якщо дуже великі збитки і особа встановлена, то кримінальна. Тетяна Касіч продовжує, що торік прийняли низку законопроєктів, які посилили відповідальність людей за нанесення збитків лісовому господарству. Якщо кілька років тому протокол за адмінпорушення складався на 17 грн, то зараз від 1 530 грн.

«Також існують регламенти по пожежах (т.з. класи) відносно температурного режиму. На сьогоднішній день температура +28 – четвертий клас пожежної небезпеки, отже діє заборона на в’їзд у ліс, окрім службового транспорту: пожежна техніка, техніка, яка працює в лісі. Людям відвідування лісів не забороняється, але забороняється в’їзд всередину. Є спеціально визначені майданчики для зупинки транспорту. За статистикою минулих років 96% пожеж - з вини населення», - розповіла Тетяна Касіч.

На Херсонщині вже відбулись щорічні навчання з навичок гасіння лісових пожеж. Цього разу був зроблений акцент на те, що в області з’явилися нові органи місцевого самоврядування (нові територіальні громади), говорить Тетяна Касіч. Херсонська область стала лідером з проведення навчань і з залученням техніки, сил, засобів, особового складу. Область є критичною, у багатьох випадках залучають для гасіння пожеж вертольоти, каже Тетяна Касіч.

Як розповіла Оксана Федоренко, на органах місцевого самоврядування у першу чергу робота з населенням.

«Коли переходить пожежа у небезпечну площину - більше 5 гектарів, вони беруть участь у штабі, забезпечують харчуванням, питною водою людей, які беруть участь у ліквідації пожеж. Для багатьох голів ТГ це було нове, вони побачили це вперше. Для багатьох це був урок і вони зрозуміли, що це - важка робота», - говорить Оксана Федоренко.

Наталя Шклярук.

Джерело