Двоє жителів залишилось в селі Антонівка, що у Теофіпольській громаді на Хмельниччині. Однією з них є 83-річна Зінаїда Єфімова, яка живе у своїй сільській хатині на самоті. Каже, про ковід та пандемію вона чула лише краєм вуха, а уколів взагалі ніколи не отримувала.

Ми тричі минали цю вулицю з деревами й чагарниками замість хат: знайти Антонівку не вдавалося. Населений пункт у супутниковій мапі зник.

Вулиця, на якій ми знайшли всього одну хату, і яка раніше звалася Першотравнева, і є тепер село Антонівка Теофіпольської громади. Тут мешкають двоє людей. Одна з них – 83-річна Зінаїда Єфімова. Її хата - перша від дороги. Скільки вона тут живе, жінка уже не пам’ятає.

«У нас тут ковіду немає»: репортаж з села на Хмельниччині з двома жителями

«Ми тут хату купили. А то жили аж там, в селі. І ще люди тут були, коли ми тут хату купили. А зараз повмирали поволі всі. Тут Антонівка була - сімдесят хат. Хороше було село, вівці були в колгоспі. Полотна стелили люди», - згадує Зінаїда Єфімова.

Хату другого жителя Антонівки ми відшукати не змогли: з вулиці вхід заріс деревами й кропивою в пояс. Та й навіть якби знайшли, каже бабуся Зіна, погомоніти з господарем про життя навряд чи б вийшло.

«Ще по ту сторону Гріша живе, але він нікого в хату не пускає. Нікого не пускає!», - каже старенька.

Вона розповідає про своє самотнє, але, додає, зовсім не нудне життя. У неї немає телефону, та є світло, телевізор, город і всяка живність.

«Кури маю, коня, корову, то мені тут не скучно», - говорить Зінаїда Єфімова.

Найближчий магазин - за вісім кілометрів у Човгузові. Там і найближча аптека. Бабуся каже: до неї час від часу навідуються невістка чи син, то привозять необхідне.

Запитуємо, чи чула жінка про пандемію коронавірусу та вакцинацію від ковіду.

«Ото що в масках ходять? Чула, але мені та маска тут не треба. У нас тут ковіду того не має. А про уколи, то колись чула, щоб не дозволяти ніякі уколи», - каже старенька.

Координатор з вакцинації у Теофіпольській громаді Роман Яцух, розповідаючи про темпи імунізації, каже: щодня на кожен із п’яти пунктів щеплень приходять від п’ятдесяти до сімдесяти жителів. Додає: крім стаціонарних пунктів вакцинації, працюють дві виїзні мобільні бригади.

Саме мобільні бригади, за словами Теофіпольського селищного голови Михайла Тененева, мають щеплювати селян віддалених сіл та висілок, таких як Антонівка.

«Виїзні бригади заздалегідь попереджають про те, що будуть вакцинувати. Виїжджають на фельдшерські пункти або в амбулаторії, та вакцинують людей на місцях», - каже селищний голова.

Утім, за словами Романа Яцуха, щеплення – добровільне рішення жителів громади, і факти відмови – не поодинокі.

«Зараз люди трохи активізувалися, але й випадки відмови від щеплень у нас теж є, і вони непоодинокі. Буває, сьогодні людина погодилася вакцинуватися, а завтра вже відмовилася», - говорить координатор з вакцинації у Теофіпольській громаді.

Зінаїда Єфімова з Антонівки говорить: щеплення їй ні до чого. Єдиного свого сусіда вона не бачила уже кілька місяців, та й в Антонівку, крім її сина, ніхто не приїжджає, а сама вона зі свого села не вибиралася уже роками.

«А мені нащо ті уколи? Я їх ніколи не беру. Я й в лікарні ніколи не була», - каже на прощання старенька.

Читайте також Останній Ленін на Хмельниччині: у одному із сіл краю досі стоїть погруддя вождя Втілили мрію жителів громади: на Хмельниччині відкриють ребцентр з басейном На Хмельниччині збирачі лікарських рослин понівечили десятки лип заради цвіту

Джерело