29 липня віряни та церква вшановують пам'ять священномученика Афиногена, єпископа, i десяти учнiв його, мученика Павла i мучениць Алевтини (Валентини) i Хіонiї, мученика Антіоха, лiкаря, мучениці Юлiї, дiви, преподобного Іоана Вишенського, Святогорця.

29 липня: церковне свято

Священномученик Афиноген і десять його учнів постраждали за Христа під час гонінь на християн в місті Севастії. Правитель Філомарх влаштував велике свято на честь язичницьких богів і наказав Севастійським громадянам принести жертву ідолам. Але жителі Севастії, у більшості християни, відмовилися брати участь в нечестивому святі і приносити жертви ідолам, їх схопили 

Народні прикмети, обряди і звичаї 29 липня

Святитель Афиноген прийшов до Севастії і став докоряти суддю за те, що в темницю кинуті невинні. Він був схоплений. У в'язниці святий Афиноген зміцнював своїх духовних дітей на подвиг. Приведені на суд, всі святі мученики сповідали себе християнами і відмовилися принести жертву ідолам.

Перенісши жорстокі катування, учні святого єпископа були обезголовлені. Після страти учнів, катам було наказано катувати старця. Зміцнюваний Господом, святитель Афиноген з гідністю переніс муки. Єдиним його проханням було – стратити його в монастирі.

29 липня: народні традиції 

Раніше в народі день вважається святом "іменного снопа". Також раніше вірили, що з 29 липня спека буде поступово зменшуватися. До того ж вірили, що лісом ходить зоря і підбирає пташине пір’я, тому туди не ходили цього дня, боячись потривожити та його мешканців. 

29 липня: українські народні прикмети

Вогонь у печі біліє, а жар швидко гасне — завтра буде негода.

З'явився перший туман іди по гриби.

Якщо влітку цвіте багато дикої моркви, то наступна зима буде теплою.

Якщо на сосні багато шишок, то добре вродить ячмінь.

Жаркий липень, то і грудень буде морозяний.

Яке літо, така й зима, літо буде з бурями - зима з заметілями.

29 липня: що варто зробити 

Раніше Афіногенів день вважався початком жнив. Перший сніп селяни називали іменним. Його прикрашали стрічками, з піснями несли додому і ставили на покуті під ікони. Соломою з цього снопа годували хвору худобу, а восени з нього починали молотьбу. 

29 липня: що не можна робити

сваритися та лаятися;

ходити до лісу;

відмовляти нужденним;

лінуватися та бити байдики. 

Читайте також:

Ретроградний Плутон: дата і вплив

Ретроградний Юпітер 2021: що варто зробити та чого слід уникати

Меркурій припинив бути ретроградним: що варто зробити та чого уникати

Раки-друзі: що подарувати на день народження та як разом проводити час

Літній зорепад 2021: де спостерігати та як загадувати бажання

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело